Bierzmowanie katedralnej młodzieży

Bierzmowanie katedralnej młodzieży

W niedzielę 28 czerwca w parafii katedralnej do sakramentu Bierzmowania przystąpiło 68 osób.

Ostatnie 3 lata to czas spotkań dla licznej grupy młodzieży, która podczas tej formacji mogła tworzyć konkretną wspólnotę młodego Kościoła, słuchać słowa Bożego, zadawać pytania, brać udział w dyskusjach dotyczących wiary, Boga i Kościoła.

Ze względu na panującą pandemię Biskup Legnicki udzielił specjalnego pozwolenia na udzielanie sakramentu Bierzmowania wobec 5 kapłanów diecezji legnickiej wśród których znalazł się ks. Prałat Robert Kristman, proboszcz parafii katedralnej.

Na samym początku Mszy świętej Państwo Andżelika i Piotr Pociejkinowie poprosili w imieniu wszystkich Rodziców o udzielenie sakramentu Bierzmowania zebranej młodzieży. Ksiądz Prałat z niekrywanym wzruszeniem stanął przed młodymi ludźmi, których nazwał „swoimi dziećmi”, jako tych których w tej konkretnej parafii są powierzeni jego specjalnej opiece.

Podczas homilii ukazywał wiarę jako ziarno, które jest rzucone w nasze serca, by mogło wzrastać. Zadzieje się tak tylko wtedy, gdy będziemy dbali o nasze serca. Jako przykłady tych, którzy potrafili to zrobić przytoczył krótkie fragmenty z życiorysów najmłodszych świętych Kościoła. Przedstawił odwagę, siłę, nadzieję, ogromną wiarę, które wypływały ze zjednoczenia z Bogiem.

Na zakończenie przedstawiciele osób bierzmowanych podziękowali Rodzicom, Księdzu Proboszczowi, Księżom przygotowującym ich do Bierzmowania: ks. Łukaszowi i ks. Robertowi.

 

 

udostępnij