Biskup i młodzież – wizytacja kanoniczna


Duszpasterstwo Młodych działające przy katedrze legnickiej miała również możliwość spotkania z Biskupem Legnickim podczas wizytacji kanonicznej.


Całość spotkania rozpoczęła się od przedstawienia wspólnoty przez opiekuna, następnie Ksiądz Biskup rozpoczął od odpowiedzi na postawione pytania dotyczące jego powołania i wyboru życia kapłańskiego.

W krótkiej katechezie ukazał potrzebę współczesnego, młodego człowieka, jaką jest zauważenie przez kogoś. Ksiądz Biskup porównał to do drugiej osoby, która mnie widzi, zna. W identyczny sposób zauważa nas Bóg, który się nami interesuje i zależy Mu na nas.

W trakcie całej rozmowy padły ze strony młodzieży kolejne pytania dotyczące sceny w Kanie Galilejskiej i odpowiedzi Jezusa: „Czy to moja lub twoja sprawa Niewiasto?” – która wydaje się brakiem zainteresowania ze strony Jezusa tym brakiem jaki powstał wśród ludzi. Kolejne wyzwanie ze strony zgromadzonych młodych ludzi wobec Biskupa dotyczyło ludzkiego cierpienia – skąd ono się bierze, dlaczego je człowiek otrzymuje?

Odpowiedzi na te pytania wypełniły cały czas przeznaczony na to spotkanie. Ksiądz Biskup zaprosił młodzież do rezydencji, by przyjść odpowiedzić i nie bać się zadawać takie pytania, które powstają w ich sercach. Na zakończenie przedstawiciele młodzieży podziękowali Księdzu Biskupowi za możliwość spotkania.

 

udostępnij