I Niedziela Adwentu

 • Adwent, który rozpoczęliśmy, nie jest zwykłym wstępem do Bożego Narodzenia, ale jest czasem, który ma nam pomóc do odpowiedniego przygotowania się na ostateczne spotkanie z Bogiem. Warto więc skorzystać z propozycji duszpasterskich, które temu służą. Od dzisiaj w Polsce wchodzi w życie nowy program duszpasterski pod hasłem „Duch, który umacnia miłość”. Po cyklu poświęconym tematyce chrzcielnej zdecydowano, aby teraz rozwinąć tematykę sakramentu bierzmowania. Tematyka ta nie dotyczy wyłącznie ludzi młodych, przygotowywanych w parafiach do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Jego adresatami są wszyscy ochrzczeni: zarówno ci, którzy już byli bierzmowani, jak również ci, którzy ten sakrament dopiero otrzymają. Ma on pomóc wiernym
  w odkrywaniu darów Ducha Świętego, które zostały im wprawdzie udzielone, jednak bardzo często pozostają niezauważone lub niewykorzystane.
 • Tradycyjnie, w okresie Adwentu zapraszamy do Katedry na Msze św. roratnie. Sprawowane będą one codziennie w dni powszednie o g. 6.30, a w soboty o 9.00 (dla dorosłych i młodzieży) i o g. 17.00 (dla dzieci). Tematem przewodnim rorat dla dorosłych jest pytanie dotyczące naszej tożsamości: „KIM JESTEM?”, w świetle słowa Bożego postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Również w tym roku po porannych roratach zapraszamy młodzież, studentów i dorosłych na plebanię na kawę i ciastko.
 • Już dzisiaj pragniemy poinformować, że spowiedź adwentową zaplanowaliśmy na piątek 22 grudnia.
 • W piątek (8.XII) obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która zobowiązuje wiernych do udziału w Eucharystii. Na Msze św. do Katedry zapraszamy w tym dniu o godz. 6.30; o 10.00 (połączona z obłóczynami alumnów roku III naszego Seminarium) o 12.00, 17.00 i 18.30.
 • W niedzielę, poza Mszą św. zapraszamy na Jutrznię o 7.00 i na nieszpory o g. 18.00. Dzisiaj wyjątkowo nieszpory rozpoczną się o 17.30. Będą one połączone
  z przyjęciem do katechumenatu osób dorosłych, które pragną na Wielkanoc przyjąć sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego.
 • Dzisiaj po Mszy św. o 13.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
 • W najbliższą sobotę (9.XII) planujemy dzień skupienia dla rodzin naszej parafii. Odbędzie się on w domu parafialnym od 14.30 do 18.30. W programie: konferencja, film, adoracja Najśw. Sakramentu i Msza św. oraz wspólny posiłek. Dziećmi zajmą się w tym czasie profesjonalne opiekunki. Rodzinę, która chciałaby wziąć udział w dniu skupienia, prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza w zakrystii, koniecznie dzisiaj, abyśmy mogli odpowiednio się przygotować.
 • Młodzież z klasy VI Szkoły Podstawowej zapraszamy wyjątkowo we wtorek (5 grudnia), o godz. 18.00 na kolejne spotkanie w drodze do dojrzałej wiary poprzez sakrament bierzmowania.
 • W czwartej kolejne spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego z cyklu: „Ale bajer!” Zaproszony gość, pani Aneta Rams – specjalista do spraw komunikacji wychowania poprowadzi „Warsztaty z komunikacji interpersonalnej” o godz. 20.30.
 • Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na spotkanie filmowe „Czekając na motyle” – film o sile przebaczeni i nierozerwalnych, mimo przeszkód i konfliktów, więzach rodzinnych – piątek, godz. 19.30.
 • Zgodnie z zapowiedzią za chwilę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Będzie je można nabywać w zakrystii. Ofiary składane z tej okazji, przeznaczone są na planowane dalsze remonty Katedry. Serdecznie dziękujemy za tę formą wsparcia.
 • Po remoncie kaplicy pod wieżą rozpoczęliśmy także remont kaplicy św. Jana Pawła II, który się zakończył w ubiegłym tygodniu i polegał na otynkowaniu lewej ściany, malowaniu kaplicy i naprawie niebezpiecznego pęknięcia, jakie się pojawiło w niszy okiennej. Dalsze remonty planowane są na wiosnę. W kaplicy pod wieżą pragniemy przygotować odosobnione i wyłączone ze zwiedzania Katedry miejsce na adorację Najśw. Sakramentu. Po wyposażeniu kaplicy nastąpi jej otwarcie. Jeżeli ktoś ma życzenie już teraz ją obejrzeć prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
 • Zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów odbędzie się w środę o g. 19.15. Zbiórki dla kandydatów na ministrantów w miesiącu grudniu będą odbywać się po Mszy Św. roratniej o godz. 18.00.
 •  Czas przedświąteczny mobilizuje wielu ludzi do miłosiernej pomocy innym. W związku z tym:
  • jak co roku do kupienia są już świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z rodzin ubogich.
  • nasza parafia przygotowuje się do pomocy przedświątecznej ubogim rodzinom. W związku z tym, w zakrystii lub kiosku przykościelnym można składać trwałe produkty żywnościowe na ten cel.
 • W czwartek od 16.00 do 17.00 Parafialny Zespół Charytatywny będzie wydawał dary żywnościowe dla osób znajdujących się na parafialnej liście pomocowej.
 • Od dzisiejszej niedzieli służba liturgiczna będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dla naszych ministrantów i lektorów. Dziękujemy wszystkim za wsparcie tej inicjatywy.

 

udostępnij