III Niedziela Zwykła

  • Czas Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który rozpoczęliśmy w ubiegłym tygodniu pod hasłem „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas” zakończy się nabożeństwem ekumenicznym w kościele Mariackim, należącym do wspólnoty ewangelicko-augsburskiej, w środę 25 stycznia o godz. 17.00. Nabożeństwu będzie przewodniczył tamtejszy proboszcz, a Słowo Boże wygłosi ks. Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie o jedność, którą każdego roku podejmujemy wspólnie z wyznawcami Kościołów Prawosławnego i Ewangelickiego.
  • W najbliższą środę (25.01) obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  • Ksiądz Biskup Legnicki zaprasza na celebrację Słowa Bożego, która jest okazją do głębszego przeżycia Liturgii Słowa podczas niedzielnych Eucharystii. Celebracja odbędzie się w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w środę miesiąca o godz. 19.30. Serdecznie zachęcamy do udziału.
  • Przypominamy, że w Katedrze w każdą niedzielę o sprawujemy modlitwę liturgiczną Kościoła o 7.00 Jutrznię i o godz. 18.00 Nieszpory. Zachęcamy do tej wspólnej modlitwy. Ponadto w każdy piątek od 13.00 do 18.30 i w soboty od 10.00 do 12.00 odbywa się w Katedrze Adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątki natomiast o 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  • Sanktuarium św. Jacka zaprasza na całonocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Rozpoczęcie w najbliższy piątek 27 stycznia Mszą św. o godz. 18.00, zakończenie w sobotę o 9.00.
  • W dniach od 23 do 28 maja br. planujemy zorganizować pielgrzymkę na Kresy do Nadwórnej, skąd jak wiemy, pochodzi Obraz Matki Bożej znajdujący sie w naszej Katedrze. W ramach pielgrzymki planujemy odwiedzić także m. in. Lwów, Stanisławów i Kołomyję. Koszt 380 zł i 150 euro. Bliższe informacje i zapisy przyjmujemy w zakrystii.
  • Zbliżają się ferie zimowe. Duszpasterstwo młodzieży zaprasza młodych na rekolekcje do Domu Chleba w Osłej k. Bolesławca w terminie od 10 do 12 lutego. Natomiast Seminarium Duchowne zaprasza młodzież męską na rekolekcje: dla gimnazjalistów od 17 do 19 lutego i dla młodzieży gimnazjalnej od 24 do 26 lutego. Bliższych informacji w tej sprawie udziela ks. Robert.

INFORMACJE DOTYCZĄCE WIZYT DUSZPASTERSKICH W DOMACH NASZYCH PARAFIAN:

Wizyty duszpasterskie rozpoczną się od jutra i będą się odbywały przez cały tydzień z wyjątkiem niedziel. Od poniedziałku do piątku od 15.30; w soboty natomiast od 11.00 z przerwą od 14.00 do 14.30.

Dokładny plan z numeracjami odwiedzanych domów przy poszczególnych ulicach podany jest w gablotach oraz na stronie internetowej Katedry. W razie potrzeby służymy informacją także w zakrystii lub w kancelarii.

Plan „kolędy na najbliższy tydzień – KLIKNIJ TUTAJ

udostępnij