Ogłoszenia na 2. Niedzielę wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego

Ogłoszenia na 2. Niedzielę wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego

Dzisiaj, w II Niedzielę Wielkanocną kończymy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Niedziela ta, obchodzona jest również jako Święto Bożego Miłosierdzia – ustanowione przez św. Jana Pawła II, na podstawie objawień, jakie miała św. Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego.  Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

Wszystkich, którzy pragną obchodzić to święto zapraszamy dzisiaj do Katedry nie tylko na Eucharystię, ale także na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 połączone z uczczeniem Obrazu Jezusa Miłosiernego.

****

Korzystając z okazji przypominamy, że w każdy piątek, o godz. 15.00 w kaplicy adoracji odmawiamy wspólnie koronkę do Bożego Miłosierdzia.

****

Dzisiaj o 16.00 sprawujemy dodatkową Mszę św. w klasycznym rycie rzymskim, czyli trydenckim

****

O godz. 18.00, jak zwykle w niedzielę, zapraszamy dzisiaj na nieszpory. W każdą niedzielę o 7.00 sprawujemy także Jutrznię.

****

W najbliższą sobotę ks. Robert obchodzi dzień imienin. Prosimy o modlitwę w intencji Solenizanta oraz zapraszamy na Mszę św. w sobotę o 18.30.

****

Dzisiaj w całej Polsce przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary, jako wsparcie dzieła miłosierdzia prowadzonego przez Caritas.

****

Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwiać jedynie po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym lub skontaktowaniu się z księdzem po Mszy.

 

udostępnij