Ogłoszenia na 3. Niedzielę wielkanocną

Ogłoszenia na 3. Niedzielę wielkanocną

Rozpoczynamy dzisiaj XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Zachęcamy do codziennej lektury Pisma św., czyli Słowa Bożego, które daje życie i rozświetla jego mroki. Warto zapamiętać powiedzenie: „Nie narzekaj, że Bóg milczy, jeśli twoja Biblia jest zamknięta”.

****

Dzisiaj o godz. 18.00 sprawujemy wieczorną modlitwę Kościoła – nieszpory.

****

W tym tygodniu zapraszamy do wspólnotowej modlitwy i udziału w nabożeństwach:

w poniedziałek (19 dzień miesiąca) – nabożeństwo do św. Józefa o godz. 18.00 (pamiętajmy, że twa obecnie Rok św. Józefa, a Katedrze czcimy Obraz tego szczególnego Patrona i Wspomożyciela)

w czwartek (22 dzień miesiąca) – nabożeństwo do św. Rity o godz. 18.00 z błogosławieniem róż (Mszę św. po nabożeństwie sprawujemy w intencjach zbiorowych, polecanych za przyczyną Świętej)

w sobotę o 9.00nabożeństwo do Matki Bożej Strażniczki naszej Nadziei, przed Obrazem z Nadwórnej (zapisane na kartkach intencje modlitewne na to nabożeństwo można przekazywać w zakrystii)

****

W Piątek obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, Głównego Patrona Polski, którego relikwie znajdują się w nastawie ołtarza głównego; z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

****

W sobotę podczas Mszy św. o 12.00 w Katedrze Ks. Biskup Legnicki udzieli święceń diakonatu 2 alumnom naszego Seminarium. Prosimy o modlitwę za tych kandydatów.

****

W najbliższą niedzielę (IV wielkanocną, tzw. Niedzielę Dobrego Pasterza) rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa. Będzie to szczególna okazja do wypraszania nowych powołań, których brak jest coraz bardziej odczuwalny także w Kościele w Polsce.

****

W najbliższą niedzielę będziemy gościć w parafii młodych świeckich wolontariuszy misyjnych, którzy będą chcieli zachęcić do modlitwy o powołania misyjne i do wspierania dzieł misyjnych, także materialnie.

****

W najbliższy czwartek, od 16.00 do 17.00 Zespół Charytatywny będzie wydawał kolejną partię żywności dla osób objętych troską charytatywną w naszej parafii.

 

 

udostępnij