Pierwsza Komunia Święta 2019


W dniu 22 rocznicy pobytu Św. Jana Pawła II w Legnicy a także w naszej katedrze, odbyła się uroczystość I Komunii Świętej. O godz. 9.30 rozpoczęła się Msza Święta podczas której 30 dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczyło w Eucharystii. Po blisko trzyletnim przygotowaniu, wielu próbach spełniło się marzenie dzieci, które bardzo chciały przyjąć Jezusa do swojego serca.

W tej podniosłej chwili towarzyszyli im rodzice, dziadkowie, rodzice chrzestni oraz nauczyciele. 

Ks. Proboszcz w homilii mówił o Eucharystii, w której Jezus daje nam samego siebie. I che zawsze mieszkać w naszych sercach. Od nas jednak zależy co zrobimy z tym darem.

Ks. Proboszcz przywołał przykład człowieka, który wyrzucił Boga ze swojego życia a dowodem na to okazał się jego obrazek pierwszokomunijny, który został znaleziony w śmietniku na terenie naszej parafii. To przejmująca historia, ale jest na pewno dla nas przestrogą, że bardzo łatwo jest się w życiu zagubić, dlatego trzeba nieustannie pielęgnować dar wiary. 

Na zakończenie uroczystości rodzice wyrazili wdzięczność wszystkim, którzy przygotowali dzieci do tej ważnej chwili w ich życiu.

 

foto: Piotr Pociejkin

 

 

udostępnij