Rozpoczęliśmy Adwent


W Kościele katolickim 3 grudnia rozpoczął się nowy rok liturgiczny i nowy rok duszpasterski.


Adwent jest czasem kiedy przygotowujemy swoje sumienia i umysły na dobre i owocne przeżycie uroczystości Narodzenia Pańskiego. Poprzez adwentowe postanowienia, rekolekcje oraz roraty pragniemy tak przygotować się duchowo, by na nowo odkryć rodzącego się każdego dnia w naszych sercach Chrystusa.

Dobrą okazją do przygotowania się na Bożego Narodzenie stają się roraty, które w katedrze legnickiej możemy odnaleźć w dwóch odsłonach:

  1. Roraty dla dorosłych, studentów i młodzieży, które w tym roku odbywają się pod hasłem: „Kim jestem?” – każdego dnia szukamy wspólnie odpowiedzi, które ukazują naszą tożsamość jako chrześcijan. Zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 6.30, a w soboty o godz. 9.00. Po zakończonych roratach zapraszamy na plebanię (ul. św. Piotra 2a) na dobrą kawę oraz ciasto przez pracą, uczelnią lub szkołą.
  2. Roraty dla dzieci, których tematyka to „Niepokalana moja Mama”. Te roratnie Eucharystie ukazują dzieciom Matkę Bożą jaką niezwykłą orędowniczkę, Mamę, która jest wstanie pomóc i wyprosić nam potrzebne łaski. Roraty dla dzieci odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

Bezpośrednią możliwością przygotowania swoich sumień na przeżycie Narodzenia Pańskiego będzie czas „świątecznej” spowiedzi, która jest zaplanowana na 22 grudnia. 

 

 

udostępnij