Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

NOWOROCZNE ŻYCZENIA

Z okazji Nowego Roku Pańskiego 2017 wszystkim Parafianom i Gościom nawiedzającym Katedrę składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych w życiu rodzinnym i osobistym. Niech NOWY ROK 2017 będzie przesycony wszystkimi barwami Bożej i ludzkiej miłości oraz dobrocią i życzliwością każdego napotkanego człowieka. Niech Wasze wszystkie dobre plany i zamiary, wsparte Bożą łaską, nabiorą realnych kształtów, a wiara niech prowadzi Was do Chrystusa obecnego w Eucharystii, gdzie znajdziecie źródło mocy i siły do pokonywania codziennych trudów życia i jego najgłębszy sens.

INFORMACJE

 • Dzisiejsza Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i pierwszy dzień Nowego Roku, zbiega się z niedzielą. To dobra okazja by, przypomnieć nam, że Niedziela, według tradycji chrześcijańskiej, jest pierwszym dniem tygodnia – Dniem Pańskim – Dniem Zmartwychwstania Chrystusa; to „mała Wielkanoc”, tzw. Wielkanoc tygodniowa. Dla chrześcijanina prawdziwie wierzącego, dzień ten, bez Mszy św. jest dniem straconym. Spróbujmy zrobić sobie noworoczne postanowienie, aby nie opuszczać z własnej winy, niedzielnej Mszy św. Prosimy o to serdecznie.
  Msze św. w niedziele w Katedrze sprawujemy o 7.30, 10.00, 11.30. 13.00  i 18.30. Poranną Mszę niedzielną poprzedza Jutrznia o 7.00, a wieczorną Nieszpory o godz. 18.00 – także dzisiaj
 • W liturgii kończymy Oktawę Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Za tydzień obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które zamyka okres Narodzenia Pańskiego w Liturgii. W najbliższą niedzielę odbędzie się obrzęd błogosławienia wody.
 • W piątek /6 stycznia/ przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego /dawniej Święto Trzech Króli/. W tym dniu wierzący są zobowiązani do udziału we Mszy św. Ponieważ jest to dzień wolny od pracy, dlatego na Msze św. zapraszamy jak w niedziele.
  Po Mszy św. o 13.00 sprzed Katedry wyruszy Orszak Trzech Króli, organizowany przez Społeczny Ruch Świętowania Niedzieli i Diecezjalne Centrum Edukacyjne. Droga Orszaku zakończy się w kościele św. Jana. Serdecznie zachęcamy do udziału.
  W uroczystość Objawienia Pańskiego, zgodnie z tradycją, po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kredy do oznaczania domów i kadzidła. Polecamy inicjatywę młodzieży, która rozprowadzać będzie w tym dniu kredę i kadzidło. Zebrane w ten sposób fundusze przeznaczone będą na organizowanie wakacji dla młodzieży naszej parafii.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 • Pierwszy czwartek to dzień szczególnego dziękczynienia Chrystusowi za Jego prawdziwą obecność w Eucharystii; w tym dniu modlimy się także o powołania kapłańskie i zakonne; w piątek okazja do spowiedzi podczas wszystkich Mszy św.; w sobotę o 9.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP i Mszę św. według tradycji fatimskiej.
 • W najbliższą niedzielę (8 stycznia) o godz. 11.30 w Katedrze będzie sprawowana Msza św. w intencji miasta Legnicy i jej mieszkańców, z prośbą o błogosławieństwo w nowym roku. We Mszy św. będzie uczestniczyła Rada Miasta, która była inicjatorem tej modlitwy oraz inni przedstawiciele Władz Samorządowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich Legniczan.
 • W związku z przypadającą dziś I niedzielą miesiąca po Mszy św. o 13.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
 • Tradycją świątecznego okresu w Katedrze jest charytatywny koncert kolęd  w wykonaniu chóru katedralnego pod dyrekcją pana Organisty Daniela Dziudy. Odbędzie się on 14 stycznia. W tym roku będzie on poświęcony osobom samotnym i chorym. Po koncercie w domu parafialnym planujemy świąteczne spotkanie (agapę) dla samotnych. Osoby samotne, które pragną wziąć udział
  w tym spotkaniu po koncercie proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii  w tym tygodniu, abyśmy mogli się odpowiednio do tego przygotować.
 • W najbliższą niedzielę o 16.00 sprawujemy w Katedrze Mszę św. w klasycznym rycie rzymskim, czyli trydenckim.
 • W styczniu nie będzie odwiedzin chorych w domach ze względu na wizytę kolędową. Regularne odwiedziny chorych będą kontynuowane od lutego.
 • Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy, aby chęć udziału w planowanym 11 lutego balu parafialnym zgłosić koniecznie do 15 stycznia.

INFORMACE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

 • Ze względu na czas wizyty duszpasterskiej, spotkania formacyjne odbędą się
  w najbliższą niedzielę (8 stycznia):

  • dla klasy II gimnazjum o godz. 16:00
  • dla klasy III gimnazjum o godz. 17:00
  • dla klasy I ponadgimnazjalne o godz. 18:00

INFORMACJE DOTYCZĄCE WIZYT DUSZPASTERSKICH W DOMACH NASZYCH PARAFIAN:

Wizyty duszpasterskie rozpoczną się od jutra i będą się odbywały przez cały tydzień z wyjątkiem niedziel. Od poniedziałku do piątku od 15.30; w soboty natomiast od 11.00 z przerwą od 14.00 do 14.30.

Dokładny plan z numeracjami odwiedzanych domów przy poszczególnych ulicach podany jest w gablotach oraz na stronie internetowej Katedry. W razie potrzeby służymy informacją także w zakrystii lub w kancelarii.

Plan „kolędy na najbliższy tydzień – KLIKNIJ TUTAJ

udostępnij