XXV Niedziela Zwykła

 

 • W najbliższą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik, poświęcony modlitwie różańcowej, do której wzywała Matka Boża w czasie objawień fatimskich. Tydzień temu informowaliśmy o inicjatywie, jaka pojawiła się w Polsce pod hasłem „Różaniec do granic”, która jest ogólnopolską modlitwą różańcową za Ojczyznę i świat. W związku z tym Episkopat Polski wydał następujący komunikat:

Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec.

Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski
i całego świata.

Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to – zebrani na granicach naszej Ojczyzny – o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca.

Prosimy wszystkich wiernych, aby licznie włączyli się w tę inicjatywę. Módlmy się wspólnie: duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy, dorośli, młodzież i dzieci.

Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski. Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach. Prosimy duszpasterzy, aby w tym dniu, przeżywali w parafiach bardziej uroczyście nabożeństwo różańcowe, korzystając z pomocy duszpasterskich przygotowanych przez Komisję ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl oraz na plakatach i ulotkach, dostarczonych do parafii.

W związku z powyższym, naszej Katedrze w tym dniu (7 października) planujemy bardziej uroczyste obchody pierwszej soboty miesiąca oraz związaną z nią adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową czterech części różańca, w łączności z tymi, którzy będą w tym samym czasie odmawiać tę modlitwę wzdłuż granic naszej Ojczyzny oraz w wyznaczonych kościołach stacyjnych naszej Diecezji.

Kto jednak chciałby się udać autokarem na modlitwę do kościołów stacyjnych wyznaczonych wzdłuż polskiej granicy, prosimy by zgłosił się do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest organizatorem zbiorowego wyjazdu wiernych z Legnicy.

W najbliższą niedzielę podamy dokładne informacje o przebiegu tej modlitwy w Katedrze oraz o obchodach tej wyjątkowej pierwszej soboty. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do modlitwy różańcowej 7 października wszystkie wspólnoty parafialne, rodziny, dzieci, młodzież i wszystkich Parafian. Zechciejmy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Matki Bożej i otoczmy Ojczyznę i świat potęgą modlitwy różańcowej.

 

 • W pozostałe dni października na różaniec zapraszamy do Katedry codziennie o godz. 17.45, także już w najbliższą niedzielę.
 • W środę na Eucharystię o 18.30 zapraszamy całą służbę liturgiczną oraz Rodziców ministrantów i lektorów. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w domu parafialnym. Zapraszamy również nowych kandydatów na ministrantów wraz
  z rodzicami.
 • Powracamy do comiesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu dla grupy modlitewnej Obrońców Życia, na którą zapraszamy również rodziny naszej parafii. Adoracja odbędzie się w najbliższy czwartek od 19.00 do 19.45.
 • W najbliższy piątek (29.09.) obchodzimy święto Świętych Archaniołów Michała Rafała i Gabriela.
 • W sobotę przypada ostatni dzień miesiąca września, zatem o godz. 18.30 sprawujemy Mszę św. za Parafian zmarłych we wrześniu oraz za poleconych przez wiernych.
 • W najbliższą niedzielę rozpoczyna się rok akademicki, zatem powracamy do sprawowania Mszy św. akademickiej w każdą niedzielę o godz. 20.00 (tzw. „dwudziestka”). Na tę Eucharystię zapraszamy młodzież, studentów oraz wszystkich pracowników naukowych – katechetów, nauczycieli, wykładowców.
 • Już dzisiaj pragniemy zaprosić młodzież i studentów także na „Rekolekcje na dobry początek” – początek roku akademickiego i szkolnego, które odbędą się w dniach 18-20 października, podczas wieczornych Mszy świętych. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Duszpasterstwa Akademickiego IKONA – daikona.pl
 • Młodzież zapraszamy na Małe Spotkanie Młodych do Jawora w sobotę, 30 września, pod hasłem „Bóg jest wielki”. W programie: konferencja, tańce, uwielbienie. Szczegółowych informacji udziela ks. Robert.
 • Jeszcze przez tydzień przyjmujemy zapisy młodzieży z klas VI i VII szkoły podstawowej na przygotowanie do sakramentu Bierzmowania.

INFORMACJE ZWIĄZANE Z PRZYGOTOWANIEM DO I KOMUNII ŚW.:

 • W najbliższą niedzielę (1 października)– podczas Mszy św. o 11.30 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci klas III.
 • Natomiast we wtorek (26 września) Rodziców dzieci klas II zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w Katedrze o godz. 19.30
 • w piątek o godz. 19.30 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie dla wszystkich Katechetów uczących religii na terenie naszej parafii.
udostępnij