XXVII Niedziela Zwykła

 • Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział we wczorajszej modlitwie za Ojczyznę i świat, jaka odbyła się w naszej Katedrze, w ramach ogólnopolskiej modlitwy „Różaniec do Granic”. Dziękujemy za wypełnienie Katedry po brzegi. Dziękujemy szczególnie rodzinom, które przybyły modlić się wraz ze swoimi dziećmi. Dziękujemy także tym, którzy udali się na tę modlitwę do kościołów stacyjnych położonych na granicy naszej Ojczyzny. Podziękowania także dla Panów Organistów i zespołu śpiewaczego za uświetnienie wczorajszej uroczystości. Przypominamy, że w każdą pierwszą sobotę miesiąca o 9.00 w Katedrze odbywa się różańcowe nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, zgodnie z fatimskim przesłaniem.
 • Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją, który ma na celu utrwalanie i rozpowszechnianie nauczania św. papieża Jana Pawła II oraz budowanie Jego „żywego pomnika”, tzn. wspieranie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która skutecznie wspiera naukę
  i rozwój zdolnej młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości oraz z rodzin niezamożnych. Dziękujemy wszystkim, którzy po Mszy św. złożą ofiarę do puszek, wspierając młodych i zdolnych Polaków. Biskupi Polscy w liście przeznaczonym na ten dzień napisali: „Dzięki darczyńcom już cztery tysiące młodych ludzi mogło z powodzeniem ukończyć studia na najlepszych polskich uczelniach. Ufamy, że tegoroczna kwesta pozwoli na kontynuowanie stypendiów i pokrycie kosztów formacyjnych obozów wakacyjnych dla uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Takich stypendystów jest obecnie około dwa tysiące. Fundacja wspiera ich od początku gimnazjum do ukończenia studiów. Ofiarność każdego darczyńcy otwiera przed tymi młodymi ludźmi zachwycające horyzonty nadziei. Za zrozumienie i wsparcie tego dzieła – tak bliskiego sercu św. Jana Pawła II – serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!”
 • Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom, z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej składamy najlepsze życzenia i podziękowania za ich trud i ofiarną pracę nauczycielską i wychowawczą.
 • Październikowe nabożeństwa różańcowe odbywają się w Katedrze codziennie o godz. 17.45, jedynie w soboty po Mszy św. o 9.00. Dzieci (zwłaszcza przygotowujące się do I Komunii św. z klas I, II i III) i młodszą młodzież (zwłaszcza kandydatów do bierzmowania) na nabożeństwa różańcowe zapraszamy osobno we wtorki i czwartki o godz. 17.00.
 • Dzisiaj o godz. 16.00 sprawujemy w Katedrze Mszę św. w klasycznym rycie rzymskim, czyli trydencką, w której weźmie udział także schola gregoriańska
  z Bolesławca.
 • Na Mszę św. o 20.00 (tzw. akademicką) zapraszamy dzisiaj młodzież, studentów oraz wszystkich pracowników naukowych – nauczycieli i wykładowców.
 • W piątek przypada 13 dzień miesiąca, zatem o 18.30 sprawujemy Mszę św. w intencjach zbiorowych, a po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo apelu fatimskiego.
 • W minioną środę, 4 października, w godzinach rannych, zmarł ks. Prałat Tadeusz Kisiński, długoletni proboszcz parafii św. Jacka, który był także wikariuszem w naszej parafii, za czasów proboszczowania ks. Tadeusza Łączyńskiego. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano następująco: dzisiaj o 18.00 eksporta do kościoła św. Jacka i Msza św.; natomiast jutro Msza św. pogrzebowa o g. 14.00 w kościele św. Jacka, po której ciało Zmarłego Kapłana zostanie złożone w grobie na cmentarzu komunalnym w Legnicy. Zmarłego Kapłana polecamy serdecznej modlitwie.
 • Dziękujemy tym wszystkim, którzy pamiętali o dzisiejszej II niedzieli miesiąca, tzw. inwestycyjnej. Pragniemy poinformować, że trwa remont w kaplicy pod wieżą gotycką Katedry oraz, że rozpoczęliśmy remont kaplicy książęcej, obecnie kaplicy św. Jana Pawła II.
 • Jak co roku ministranci gromadzą fundusze na wspólny wyjazd wakacyjny. W tym celu, przy wyjściu z Katedry, będą rozprowadzać znicze nagrobne. Prosimy o życzliwe potraktowanie ich inicjatywy i wsparcie.
 • Parafialny Zespół Caritas informuje, że wydawanie żywności dla osób znajdujących się na liście pomocowej odbędzie się w czwartek (12.10), w godzinach od 16.00 do 17.00, w domu parafialnym przy ul. Św. Piotra 2a.

 

 

udostępnij