XXVIII Niedziela Zwykła

 • Na październikową modlitwę różańcową zapraszamy do Katedry codziennie o godz. 17.45, jedynie w soboty po Mszy św. o 9.00. Dzieci i młodzież na nabożeństwa różańcowe zapraszamy osobno we wtorki i czwartki o godz. 17.00.

 • W nawiązaniu do dzisiejszej homilii, ponownie pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich Parafian oraz wszystkich Legniczan do udziału w katechezach neokatechumenalnych, które mają na celu odnowić wiarę osób ochrzczonych w oparciu o słuchanie Słowa Bożego, liturgię i wspólnotę. Katechezy prowadzi dzisiejszy kaznodzieja ks. Grzegorz Wieczorek wraz z grupą katechechistów świeckich, których serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Katechezy odbywać się będą od jutra do 4 grudnia, w każdy poniedziałek i środę o godz. 19.30. Pierwsza (jutro) w Katedrze, następne w domu parafialnym (sala nr 4). Dokładny plan wywieszony jest w gablocie. Zachęcamy do udziału w tych katechezach, aby pogłębić swoją wiarę i uczynić ją bardziej autentyczną.

 • Jutro (16.X.) obchodzimy uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, która przez pewien okres swego ziemskiego życia przebywała także w Legnicy. Św. Jadwiga jest także Patronką wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II. Na Msze św. zapraszamy do Katedry o 6.30, 12.00 lub 18.30.

 • W środę (18.X.) przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień imienin naszego wikariusza ks. Łukasza Kutrowskiego. Mszę św. w intencji Solenizanta będziemy sprawować w najbliższą niedzielę o godz. 13.00. Będzie też okazja do złożenia życzeń. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji ks. Łukasza.

 • W związku z rozpoczętym rokiem akademickim Duszpasterstwo Akademickie przy Katedrze IKONA zaprasza młodzież i studentów na „Rekolekcje na dobry początek”, które odbędą się w Katedrze w dniach 18-20 października podczas Mszy św. o godz. 18.30.

 • Ponadto Duszpasterstwo Akademickie zaprasza studentów i młodzież do 30 roku życia na spotkanie z dziennikarzem Gościa Niedzielnego Jędrzejem Ramsem, który podejmie temat: „Manipulacje we współczesnych mediach”. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek (19.X.) godz. 20.30 w sali domu parafialnego.

 • Przypominamy o dzisiejszej dodatkowej Mszy św. akademickiej o 20.00 dla studentów, starszej młodzieży oraz pracowników naukowych.

 • Duszpasterstwo młodzieży przy Katedrze zapraszamy młodzież, studentów oraz wszystkich młodych duchem na Drugie II Młodzieżowe Nocne Uwielbienie, które odbędzie się w Katedrze w piątek (20.X.)  od 20.00 – 22.00. Pragniemy, by trwanie przed Najświętszym Sakramentem, uwielbieniowa muzyka, młody Kościół pozwolił nam otwierać się na Jezusa Chrystusa i działanie Ducha Św.

 • Zgodnie z życzeniem Księdza Biskupa Legnickiego i pod Jego patronatem pojawiła się możliwość utworzenia chóru katedralnego, niezależnie od istniejącego już zespołu „Cantus Mirabilis”, prowadzonego przez Pana Organistę. Zadania tego podejmie się ks. Łukasz Kutrowski, który uzyskał stopień doktora muzykologii w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ogłaszamy więc nabór do chóru katedralnego, zapraszając wszystkich pragnących dzielić się swymi talentami wokalnymi. Zaproszenie to skierowane jest do wszystkich, począwszy od młodzieży szkół średnich, w tym szkoły muzycznej, studentów i dorosłych. Przesłuchania odbędą się w sali domu parafialnego przy ul. Św. Piotra 2a w następujących terminach: 20 października (piątek), o godz. 19:30 i 23 października (poniedziałek), o godz. 19:30. Wszelkie szczegółowe informacje można uzyskać u ks. Łukasza, a także na facebook’u: Chór Katedry Legnickiej.

 • Kartki wypominkowe do zapisania imiona zmarłych, których pragniemy polecać modlitwom Kościoła podczas listopadowych nabożeństw za zmarłych będzie można otrzymać w najbliższą niedzielę.

 • Informacja dla rodziców proszących o sakrament chrztu św. dla swoich dzieci:
  w naszej parafii chrzty odbywają się w każdą II i IV niedzielę miesiąca. Rodzice i chrzestni zobowiązani są do udziału w dwóch katechezach przygotowujących do tego wydarzenia. Odbywają się one w dwie kolejne soboty przed niedzielą chrztu, w sali domu parafialnego o godz. 19.15.

 • Wszystkich, którzy planują w najbliższym czasie zawarcie sakramentu małżeństwa, informujemy, że w najbliższy wtorek, 17 października, o g. 19.30 w domu parafialnym parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski na Oś. Kopernik (sala Św. Rodziny) rozpoczyna się kolejny kurs przedmałżeński dla narzeczonych.

 • W najbliższą niedzielę na Mszy św. o 10.00 będziemy gościć Panią Ambasador Węgier Orsolya Kovacs, która przybędzie do Legnicy na zaproszenie Pani Poseł Ewy Szymańskiej i Pani Senator Doroty Czudowskiej.

 • Ponownie polecamy serdecznie inicjatywę służby liturgicznej sprzedaży zniczy nagrobnych, z których dochód ministranci pragną przeznaczyć na wspólny wyjazd wakacyjny.

 • Dziękujemy wszystkim, którzy tydzień temu złożyli ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspomagającą edukację młodych i zdolnych Polaków. Zebrano kwotę 2.670 zł i 2 pensy. Zebrane fundusze przekazane zostały na konto Fundacji.

 

udostępnij