XXXII Niedziela Zwykła

 1. Przed nami wizytacja kanoniczna w naszej parafii, która odbędzie się w najbliższą niedzielę 13 listopada. Będzie ona przebiegała według następującego planu:
  • 10:00 – spotkanie Księdza Biskupa z Radą Parafialną w domu parafialnym
  • 11:30 – przywitanie kanoniczne Księdza Biskupa, sprawozdanie duszpasterskie i Eucharystia dla całej wspólnoty parafialnej. Na zakończenie Mszy św. o 11.30 ks. Biskup pobłogosławi tablicę upamiętniającą ś.p. Ks. Infułata Władysława Bochnaka
  • 15:00 – wizyta Księdza Biskupa u jednej z rodzin naszej parafii
  • 16:00 – spotkanie z młodzieżą parafii w domu parafialnym (sala nr 4)
  • 17:00 – spotkanie z grupami i wspólnotami parafialnym w Katedrze.
  • 18:00 – Nieszpory
  • 18:30 – Eucharystia i obrzęd zamknięcia Bramy Miłosierdzia, kończący Rok Miłosierdzia. Na tę uroczystość zaprosiliśmy duchowieństwo naszego Miasta, Penitencjarzy Katedralnych i mieszkańców Legnicy; tym serdeczniej zapraszamy także Państwa, czyli naszych Parafian.
 2. Przypominamy, że w najbliższa niedzielę wyjątkowo nie będzie Mszy św. o 13.00 oraz nie będzie comiesięcznej Mszy św. „trydenckiej”. Plan wizytacji znajduje się w gablocie. Bardzo serdecznie prosimy wszystkich Parafian, o udział we Mszy św. o godz. 11.30, oraz w spotkaniach z Księdzem Biskupem dla poszczególnych grup wiernych.
 3. W tym tygodniu w piątek, 11 listopada, obchodzimy Święto Narodowe. Msze św. w tym dniu sprawujemy jak w dzień powszedni. Główna Msza św., w intencji Ojczyzny, z udziałem Władz Miejskich, pocztów sztandarowych i grup patriotycznych będzie sprawowana w Katedrze o godz. 12.00. Przed Mszą św. o 11. 30 zostanie odmówiona Litania Narodu Polskiego.
 4. W związku ze świętem narodowym, przypadającym w piątek, Episkopat Polski udzielił ogólnej dyspensy od wstrzemięźliwości postnej.
 5. W nawiązaniu do niedawnego Listu Episkopatu Polski, dotyczącego ogólnopolskiego Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który będzie miał miejsce 19 listopada w Łagiewnikach, chcemy włączyć się w nowennę przygotowującą to wydarzenie. Nowenna będzie się odbywała od najbliższego czwartku po Mszy św. o 12.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, który pozostanie do adoracji do wieczornego nabożeństwa. Jedynie w najbliższą niedzielę nowennę odprawimy po Mszy św. o 7.30. W naszej Katedrze podobnego aktu dokonamy w niedzielę Chrystusa Króla, czyli 20 listopada.
 6. Dnia 11 listopada, obchodzimy wspomnienie św. Marcina z Tours. Jest to dzień imienin Ks. Marcina, naszego Wikariusza. Na Mszę św. w intencji Solenizanta zapraszamy w piątek o godz. 18.30.
 7. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o 13.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Trwa czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Na nabożeństwa wypominkowe zapraszamy do Katedry codziennie o 17.45 według podanego planu. Przypominamy mieszkańcom ul. Orzeszkowej, że nastąpiła mała korekta planu tych modlitw i za ich zmarłych modlimy się 14.XI.
 9. W tym tygodniu w środę (9.XI.) obchodzimy Święto Poświęcenia Bazyliki Lateranejskiej, czyli Katedry Biskupa Rzymu – Papieża.
 10. Informujemy, że od najbliższego piątku powinna ruszyć odnowiona strona internetowa Katedry i naszej parafii.
 11. Spotkanie formacyjne dla katedralnej Służby Liturgicznej odbędzie się w tym tygodniu
  • dla ministrantów – w środę o 16.15
  • dla lektorów w środę o 20.00
  • dla kandydatów w czwartek o 16.30
  • dla szafarzy nadzwyczajnych w czwartek o 19.15
 12. Rodziców dzieci klas III SP, które przygotowują się do I Komunii Św. zapraszamy na spotkanie we wtorek o 19.15 do Katedry. Proszę traktować to spotkanie jako obowiązkowe.
 13. Katechezy dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w tym tygodniu według następującego planu:
  • dla klas II gimnazjum – poniedziałek, godz. 17:00
  • dla klas III gimnazjum – poniedziałek, godz. 19:30
  • dla klas I ponadgimnazjalnych – wtorek, godz. 17:30.
 14. Parafialny Zespół Charytatywny informuje, że w czwartek, w pomieszczeniu przy domu parafialnym, od 16.00 do 17.00 będą wydawane dary żywnościowe dla osób zapisanych na naszą listę pomocową.
udostępnij

Warto również zobaczyć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.