V Niedziela Zwykła

V Niedziela Zwykła
  • W niedzielę, 11 lutego, obchodzimy 160 rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes, które stało się miejscem licznych uzdrowień i pielgrzymek osób chorych. Z tego względu św. Papież Jan Paweł II, ustanowił w Kościele dzień 11 lutego Światowym Dniem Chorego. W tym roku będziemy obchodzić XXVI Dzień Chorego pod hasłem: „Oto syn Twój (…) Oto Matka Twoja. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.“ (J 19, 26-27).
   W związku z tym w najbliższą niedzielę o godz. 13.00 odprawimy w Katedrze Mszę św. za wszystkich chorych naszych Parafian. Po Mszy św. odbędzie się indywidualne błogosławieństwo chorych Najświętszym Sakramentem.
   Zapraszamy zatem do Katedry w najbliższą niedzielę wszystkie osoby chore; zapraszamy także opiekunów chorych, zapraszamy lekarzy, pielęgniarki oraz wszystkich pracowników Służby Zdrowia, za których także będziemy się modlić.
   Prosimy też Parafian o wrażliwość serca i ewentualną pomoc chorym członkom rodzin lub sąsiadom, niejednokrotnie starszym i samotnym, w dotarciu do kościoła.Jeżeli ktoś pragnie przyjąć w tym dniu sakrament namaszczenia chorych, prosimy koniecznie zgłosić to dzisiaj lub w najbliższym tygodniu w zakrystii lub kancelarii.

 

  • Ponadto z okazji Rocznicy Objawień w Lourdes, w następną niedzielę, czyli za dwa tygodnie, zaprosimy na parafialne spotkanie przy niedzielnej kawie i projekcję filmu pt. „Bernadetta. Cud w Lourdes “. Spotkanie odbędzie się 18 lutego, w sali domu parafialnego o godz. 15.00. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

 

  • Korzystając z okazji przypominamy o planowanej pielgrzymce do Fatimy (od 31 sierpnia do 15 września) w ramach której dwa dni przeznaczamy na pobyt w Lourdes. Ilość miejsc jest ograniczona, zatem chętnych prosimy o jak najszybsze zgłoszenie udziału w pielgrzymce. Pozostało też jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do sanktuariów polskich od 11 do 14 czerwca. Bliższe informacje można otrzymać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 

  • Dzisiaj po mszy św. o 13.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

 

  • W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Agatę, dziewicę i męczennicę z pierwszych wieków. Tradycyjnie w tym dniu po Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławienia wody i chleba.

 

  • W najbliższy czwartek (II miesiąca) zapraszamy na kolejne „Spotkanie przy Sercu Jezusa“, czyli adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy Rodziny, wspólnoty modlitewne i wszystkich, którzy pragną duchowo odpocząć. Adoracja złączona jest z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

 

  • Natomiast młodzież, studentów oraz wszystkich młodych duchem zapraszamy serdecznie na Młodzieżowe Uwielbienie, które odbędzie się 9 lutego w Katedrze o godz. 20.00. Pragniemy, by trwanie przed Najświętszym Sakramentem, uwielbieniowa muzyka, młody Kościół pozwolił nam otwierać się na Jezusa Chrystusa i działanie Ducha Świętego.

 

  • Za tydzień, w II niedzielę miesiąca, o 16.00 sprawujemy w Katedrze Mszę św. w klasycznym rycie rzymskim, czyli trydenckim.

 

  • Spotkania dla młodzieży z klas VI szkoły podstawowej, która dojrzewając w wierze, pragnie przyjąć sakrament bierzmowania, odbędzie się w poniedziałek o g. 18.00.

 

  • W najbliższą II niedzielę miesiąca, tzw. „inwestycyjną “, o 13.00 sprawujemy jak zawsze Mszę św. za Ofiarodawców i Dobrodziejów Katedry, dziękując za materialną troskę o naszą świątynię.

 

 

udostępnij