14. rocznica śmierci św. Jana Pawła II


Blisko 100 legniczan przyszła wieczorem przed katedrę, by wspominać papieża Polaka.

We wtorek 2 kwietnia przypadała 14. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Po beatyfikacji a później i kanonizacji Kościół wspomina papieża 22 października. Jednak ludzie doskonale pamiętają chwile jego odchodzenia do Domu Ojca. Tradycyjnie więc każdego roku 2 kwietnia zbierają się w różnych miejscach przypominających im św. Jana Pawła II.

W Legnicy takim miejscem jest na pewno pomnik papieża, stojący tuż przy katedrze. Tutaj o 21.00 zebrało się około 30 osób. Z minuty na minutę ludzi przybywało i gdy już około 21.45 spotkanie się kończyło. było ich blisko 100. Wśród nich harcerze i kibice Miedzi Legnica. Harcerze podjęli wartę przy pomniku a kibice dumnie dzierżyli swoje patriotyczne transparenty. – Przychodzimy tutaj każdego roku. Nie zapomnimy tamtych chwil do końca życia. Doskonale pamiętamy tamte dni, gdy wiadomo było, że papież umiera. Pamiętamy jego odejście, te wielkie chwile. Do dzisiaj mamy w sobie nie tylko samą pamięć ale i ogromne emocje, jakie nam towarzyszyły – mówili Krystyna i Bolesław.

Prowadzący spotkanie dk. Mateusz Maleńczuk zaprosił wszystkich do modlitwy za Ojczyznę a także przypomniał fragmenty z homilii, jaką papież wygłosił podczas Eucharystii w Legnicy 2 czerwca 1997 roku.

 

udostępnij