BRACTWO ŚW. JÓZEFA

CO TO JEST?

Wspólnota sięga korzeniami 1669 roku, kiedy to opat klasztoru cystersów w Krzeszowie, Bernard Rosa, utworzył pierwsze na Śląsku Bractwo św. Józefa. Tradycja i duchowość została ponownie wskrzeszona w diecezji legnickiej w 1995 roku dzięki inicjatywie ks. inf. Władysława Bochnaka i funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

Celem fraterni jest czczenie św. Józefa poprzez naśladowanie w życiu jego cnót, zwłaszcza pracowitości, pokory, miłosierdzia i posłuszeństwa Bogu. Ponadto: obrona godności człowieka, pomoc potrzebującym, wspieranie Kościoła w wychowaniu dzieci i młodzieży, troska o szczerzenie prawdziwej nauki Kościoła katolickiego

DLA KOGO?

Bractwo skierowane jest do wszystkich ochrzczonych.

GDZIE I KIEDY?

Wspólnota bracka gromadzi się każdego 19. dnia miesiąca w katedrze o godzinie 18:00 na wspólnej modlitwie nowennowej, do której zaprasza wszystkich. Po modlitwach uczestniczy we mszy św., zamówionej przez tutejsze bractwo.

Raz w miesiącu odbywają się ponadto spotkania formacyjne; data i miejsce ogłaszane są w informacjach duszpasterskich.

PRZYWILEJE

Członkowie Bractwa św. Józefa mają możliwość uzyskania odpustów zupełnych w swój dzień patronalny, czyli 19. marca (św. Józefa, Oblubieńca NMP), a także w inne wspomnienia ku czci św. Józefa: 23. stycznia (Zaślubiny św. Józefa z NMP) i 1. maja (św. Józefa Robotnika) i w Niedzielę Świętej Rodziny.

null

ks. Łukasz Kutrowski

dyrygent chóru

POZNAJ INNE WSPÓLNOTY