„Cantus Mirabilis” na Festiwalu Kolęd i Pastorałek

"Cantus Mirabilis" na Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Dnia 26 stycznia 2020 roku „Cantus Mirabilis”-zespół wokalny katedry kegnickiej, którym dyryguje organista katedralny-Daniel Dziuda, wziął udział w III Chocianowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Regionalne Centrum Kultury w Chocianowie wraz z chórem „Soli Deo” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów.

W festiwalu pod hasłem „Hej kolęda, kolęda”, oprócz katedralnego zespołu wzięły udział jeszcze cztery chóry: Skoranta z Chojnowa, Gaudium z Głogowa, Cantabile z Lubina oraz organizator- chór Soli Deo z Chocianowa.

Zespół Cantus Mirabilis w jedenastoosobowym składzie zaśpiewał kolędy z różnych epok i krajów. Pozostałe chóry zaprezentowały polskie kolędy i pastorałki a na koniec wszyscy uczestnicy wspólnie zaśpiewali „królową polskich kolęd” czyli utwór „Bóg się rodzi” z tekstem Franciszka Karpińskiego.

Po części głównej festiwalu zebrane chóry udały się na poczęstunek, który był okazją do wymiany wrażeń, doświadczeń oraz dalszego wspólnego śpiewania, którego inicjatorem został chór Gaudium z Głogowa pod batutą pani Barbary Walendzik.
Szczegółową fotorelację z tego wydarzenia można zobaczyć na stronie http://chocianow.pl/iii-chocianowski-festiwal-koled-i-pastoralek-na-zdjeciach,a690

 

udostępnij

Warto również zobaczyć