Chrystus naszym Królem i Panem


W Uroczystość Chrystusa Króla, która jest dniem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Mszy św. o godz. 13:00 przewodniczył Biskup Senior Stefan Cichy.


Podczas homilii Ksiądz Biskup wyjaśniał znaczenie królowania Jezusa Chrystusa oraz ukazywał jak na przestrzeni lat i różnych wydarzeń biblijny określenie „Król” było odnoszenie do Jezusa. Uwieńczeniem tej tradycji stało się ustanowione w 1925 roku przez Papieża Piusa XI święto Chrystusa Króla.

To przyczyniło się, do szczególnego rozwoju kultu Chrystusa, jako króla Miłości. Powstawały książki, nabożeństwa zachęcające do oddawania czci Chrystusowi prawdziwemu Królowi ludzkich serc

Biskup Senior Stefan Cichy fragment homilii

W trakcie liturgii nastąpił również moment ślubowania i przyjęcia do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży nowej grupy młodych osób, która w poprzedzających dniach uczestniczyła w rekolekcjach.

Na zakończenie liturgii, w łączności w wszystkimi kościołami w Polsce nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu przed którym Ksiądz Biskup w imieniu całej wspólnoty parafialnej odmówił Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana.

 

foto: Piotr Pociejkin

udostępnij