Ewangelizacja i uwielbienie


To była pierwsza taka akcja w Legnicy na taką skalę. Efekty? Cóż, Bóg je zna.

W sobotę 16 czerwca w centru Legnicy pojawiły się grupy ewangelizacyjne. Na skrzyżowaniach ulic, przed katedrą, przy galeriach handlowych stanęli wierni z Drogi Neokatechumenalnej, Odnowy w Duchu Świętym, klerycy Wyższego Seminarium Duchownego, młodzież z duszpasterstw a także np. z parafii pw. św. Jana Chrzciciela.

Radosne dzielenie się dobrą nowiną przebiegało w różny sposób. Grupa z parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego z Bogatyni zajęła puste miejsce na placu Słowiańskim, tam gdzie jeszcze niedawno stał pomnik „Przyjaźni polsko-radzieckiej”. Na gitarze grał diakon, kilka osób śpiewało, a reszta rozdawała cukierki, ulotki a także zachęcała do rozmów o Dobrej Nowinie. Także na przystankach komunikacji miejskiej. – Tutaj przewija się bardzo dużo osób, dlatego postanowiliśmy stanąć i mówić o Bogu – tłumaczyli.

W centrum, tuż przy katedrze swoje miejsce znalazła grupa z parafii pw. św. Jana Chrzciciela. – Od lat jestem w Odnowie w Duchu Świętym. Jestem zakochana w Panu Bogu. Kocham Go! Na takiej ulicznej ewangelizacji jestem po raz pierwszy ale nie miałam jakiegoś oporu, by stanąć przed obcymi ludźmi i mówić im o Bogu – mówiła Wiesława, która co chwilę przerywała rozmowę i przechodzącym osobom wręczała baloniki, cukierki i inne upominki.

Zwieńczeniem tej pierwszej wielkiej ewangelizacji Legnicy był koncert uwielbieniowy z świadectwami doświadczeń Boga, który poprowadziła grupa Miłości Ukrzyżowanej.

udostępnij