I Niedziela Wielkiego Postu

I Niedziela Wielkiego Postu

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Dla chrześcijan to szczególny czas przygotowania do owocnego przeżycia Świąt Paschalnych, poprzez odnowienie łaski chrztu świętego, umocnienie wiary i praktykowanie miłości chrześcijańskiej. Służy temu słuchanie Słowa Bożego, modlitwa i podejmowanie czynów miłosierdzia.

WIELKOPOSTNE SPOTKANIE ZE SŁOWEM BOŻYM

Ponownie informujemy o REKOLEKCJACH WIELKOPOSTNYCH, które odbędą się w Katedrze od 18 do 21 marca; wygłosi je ks. Wojciech Kapusta, michaelita; ponadto ponownie zachęcamy do udziału w niedzielnych katechezach, jakie o 9.30 poprowadzi Ksiądz Biskup Legnicki dzisiaj oraz w III, IV i V niedzielę Wielkiego Postu (4, 11 i 18 marca).

WIELKOPOSTNA MODLITWA

W każdą niedzielę Wielkiego Postu /także dzisiaj/ o godz. 17.30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; w piątki zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dorosłych i młodzież o 11.30 lub 18.00; dzieci o 17.00; także w piątki o 15.00 odbywa się także wspólna adoracja Najśw. Sakramentu w Godzinie Miłosierdzia

Ponadto w tym tygodniu, w poniedziałek przypada 19 dzień miesiąca, zatem Mszę św. wieczorną poprzedzi nabożeństwo do św. Józefa; w czwartek przypada 22 dzień miesiąca, w związku z tym o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity.

WIELKOPOSTNA JAŁMUŻNA

Wielki Post to także czas okazywania szczególnego miłosierdzia potrzebującym bliźnim; ofiary pieniężne na pomoc przedświąteczną dla ubogich, jaką przygotowuje nasza parafia, można składać do skarbony z napisem „Jałmużna wielkopostna”; dary materialne w postaci trwałych produktów żywnościowych można składać w kiosku parafialnym lub w zakrystii; w kiosku będą wkrótce do nabycia świece wielkanocne, z których Caritas organizuje pomoc rodzinom ubogim; ponadto w najbliższą niedzielę, podobnie jak co roku w całej Polsce, będzie można ofiarą wesprzeć polskich misjonarzy, pracujących wśród najuboższych Trzeciego Świata.

 

Dzisiaj o 16.00 sprawujemy dodatkową Mszę św. dla dzieci klas II oraz ich rodziców, w ramach przygotowania do I Komunii Św. Natomiast obowiązkowe spotkanie dla Rodziców dzieci klas III odbędzie się we wtorek 20 lutego o 19.30 w Katedrze.

Spotkania dla młodzieży, która dojrzewając w wierze, pragnie przyjąć sakrament bierzmowania, odbędą się w tym tygodniu, według następującego porządku:

– dla klas II gimnazjum – poniedziałek, godz. 19.00

– dla klas ponadgimnazjalnych – wtorek, godz. 18.00

Informacja dla Służby Liturgicznej: comiesięczna wspólnotowa Msza św. sprawowana będzie w środę o 18.30. Po Mszy św. zapraszamy całą służbę oraz rodziców ministrantów na spotkanie w domu parafialnym.Zbiórka dla kandydatów na ministrantów odbędzie się w czwartek o 17.00 w Katedrze.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, dzisiaj o 15.00 zapraszamy do domu parafialnego na projekcję filmu pt. „Bernadeta. Cud w Lourdes”. Wstęp wolny.

Wspólnota tzw. „trudnych małżeństw” SYCHAR, działająca przy kościele św. Joachima i Anny (al. Rzeczypospolitej) zaprasza zainteresowanych małżonków na spotkanie, które odbędzie się w piątek (23.02.) o godz. 17.30, w tamtejszym kościele.

Od pewnego czasu przy ołtarzu św. Antoniego pojawił się stojak, na którym wyłożone będą czasopisma, czasami książki oraz różne informatory lub ulotki. Materiały te są do dyspozycji całkowicie „za darmo”, na zasadzie „bierz i czytaj”. Prosimy jednak, aby bez wiedzy tutejszego duszpasterstwa, nie wykładać tam lub w innym miejscu w Katedrze, jakichkolwiek swoich „materiałów”. Będą one regularnie i konsekwentnie usuwane.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć