Imieniny ks. Mateusza


Św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista patronuje ks. Mateuszowi, który 21 września obchodził swoje imieniny.

Przy ołtarzu Pańskim stanęli księża posługujący w katedrze legnickiej oraz ks. Grzegorz Niwczyk, proboszcz parafii w Leśnej, a wcześniej proboszcz rodzinnej parafii ks. Mateusza w Jeleniej Górze, ks. Stanisław Bakes, proboszcz parafii św. Wojciech w Jeleniej Górze, ks. Tomasz Ślazyk, wikariusz parafii św. Jacka w Legnicy oraz ks. Marcin Delestowicz, były wikariusz katedralny, a obecnie student Katolickie Uniwersytetu Lubelskiego na wydziale prawa kanonicznego. Na Mszy świętej pojawiły się wspólnoty parafialne, które ofiarowały wieczorną Eucharystię w intencji ks. Mateusza.

Podczas homilii ks. Marcin wskazywał na „upodobania” Pana Jezusa, by ucztę spędzać z grzesznikami, z ludźmi wykluczonymi. Ukazywał postać św. Mateusza jako na tego w którym wypełnia się słowo Boga, gdzie to słowo przemienia ludzkie serce i ludzkiego ducha. W trakcie kazania życzył ks. Mateuszowi, by on swoim życiem przyciągał i tych dobrych i tych wykluczonych, by całego jego życie stawało się Ewangelią.

Na zakończenie ks. Proboszcz złożył dostojnemu Solenizantowi życzenia od całej wspólnoty kapłańskiej i parafialnej. Wszystkie zebrane wspólnoty katedralne oraz indywidualne osoby miały również okazję złożyć życzenia ks. Mateuszowi.

 

foto: Piotr Pociejkin

 

 

udostępnij