IV Niedziela Adwentu

  • Przed nami ostatni tydzień tegorocznego Adwentu. W sobotę wieczorem, domową liturgią Wigilii, rozpoczniemy świętowanie Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że zbliżające się święta przeżyjemy pojednani z Bogiem i z bliźnimi. Przypominamy zatem, że okazja do spowiedzi przedświątecznej w Katedrze będzie w najbliższą środę od 10.00 do 13.00 i od 16.00 do 19.00. Serdecznie prosimy, aby spowiedzi nie odkładać na ostatnią chwilę, tworząc w ten sposób niepotrzebne kolejki przy konfesjonałach.
  • Zachęcamy, by polskim zwyczajem zachować post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych podczas wieczerzy wigilijnej. Prosimy też, aby miała ona charakter religijny; nie zapomnijmy o odczytaniu Ewangelii o Narodzeniu Zbawiciela, o wspólnej modlitwie, łamaniu się opłatkiem, śpiewaniu kolęd i o powstrzymaniu się od spożywania jakichkolwiek napojów alkoholowych.
  • Zapraszamy do udziału w roratach w tym ostatnim tygodniu Adwentu, o 6.30 dla dorosłych i o 17.00 dla dzieci. W sobotę w Katedrze będzie tylko jedna Msza św. o 9.00. Będą to ostatnie w tym roku Roraty. Po Mszy świątynia zostanie zamknięta do 23.00. Mszy św. Pasterskiej o północy będzie przewodniczył Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski.
  • Na Msze św. w I dzień Świąt zapraszamy do Katedry tak jak w niedzielę: o 7.30, 10.00 , 11.30, 13.00 i 18.30. Dodatkowo w I dzień Świąt o 7.00 zapraszamy na Jutrznię, a o 18.00 na uroczyste nieszpory. Informacje dotyczące pozostałych dni świątecznych podamy za tydzień.
  • W poniedziałek przypada 19 dzień miesiąca, zatem wieczorną Mszę św. poprzedzi nabożeństwo do św. Józefa.
  • Poświęcone opłatki wigilijne można jeszcze nabywać w zakrystii.
  • Jak każdego roku ofiary składane na tacę podczas Pasterki przeznaczone są na Fundusz Ochrony Życia, i wsparcie inicjatyw służących rodzinie.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli akcję pomocy charytatywnej ubogim rodzinom naszej parafii. Paczki żywnościowe będą wydawane w czwartek od 16.00 do 17.00 w przedsionku pod portalem Trzech Króli, wejście od strony Rynku. Prosimy, aby zainteresowani przynieśli ze sobą dowody osobiste. Serdecznie dziękujemy także Paniom z Parafialnego Zespołu Charytatywnego za poświęcenie i zaangażowanie w pomoc potrzebującym.
  • W Wigilię, 24 grudnia, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć