IV Niedziela Wielkanocna

IV Niedziela Wielkanocna
 • Czwarta Niedziela Wielkanocna, która dzisiaj przypada, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna 55 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Papież Franciszek wystosował z tej okazji orędzie „Słuchać, rozeznawać, żyć powołaniem Pana”. Niedziela dzisiejsza niech nam uświadomi prawdę, że modlitwa o nowe powołania do służby w Kościele, to modlitwa o przyszłość wspólnoty wierzących, do których się zaliczamy. Zachęcamy i zapraszamy do modlitwy w tej ważnej intencji, zwłaszcza, by nie zabrakło szafarzy świętych sakramentów.
 • Dzisiaj, jak zwykle 22 dnia miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Świętej Rity, połączone z błogosławieniem róż. Po nabożeństwie odprawimy Mszę św. w intencjach polecanych za wstawiennictwem św. Rity. W związku z tym nie będzie dzisiaj nieszporów.
 • Jutro (23.04.) obchodzimy Uroczystość Świętego Wojciecha, głównego Patrona Polski. Jego relikwie znajdują się naszej Katedrze. Postać świętego Biskupa związana jest ściśle z początkiem państwowości polskiej i chrztem Polski.
 • W środę (25.04.) obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty. Jest to dzień patronalny Biskupa Marka Mendyka. Za Solenizanta będziemy się modlić w tym dniu w Katedrze, podczas Mszy św. o 12.00.
 • W najbliższą sobotę Ksiądz Biskup Legnicki udzieli święceń w stopniu diakonatu alumnom naszego Seminarium Duchownego. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.00, zatem wyjątkowo w najbliższą sobotę nie będzie Mszy św. o 9.00. Za tę zmianę przepraszamy. Kandydatów do diakonatu polecamy serdecznej modlitwie.
 • Próba uroczystości I Komunii Św. która zaplanowana jest na 27 maja, odbędzie się w Katedrze we wtorek o 16.30, natomiast próba uroczystości zaplanowanej na 3 czerwca, odbędzie się w czwartek, także o 16.30 w Katedrze.
 • Informacje dla przygotowujących się do bierzmowania:
  • Spotkanie formacyjne dla klas VI szkoły podstawowej w poniedziałek o godz. 18.00 w domu parafialnym.
  • Próba przed Bierzmowaniem dla klas ponadgimnazjalnych we wtorek o godz. 19.20 w Katedrze.
 • Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na spotkanie z panią Anną Mróz, która w tym tygodniu przeprowadzi szkolenie „Zdążyć na czas, czyli o efektywnym zarządzaniu czasem” – czwartek, godz. 20.30
 • Młodzież zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się w kaplicy w domu parafialnym – piątek, godz. 19.30.  
 • Informacja dla pielgrzymów udających się na czerwcową pielgrzymkę do sanktuariów polskich: spotkanie przed pielgrzymkowe zostało przesunięte o jeden dzień i odbędzie się 26 kwietnia (w czwartek), o godz. 19.00 w domu parafialnym. Prosimy o przyniesienie ze sobą zaliczki. Nie mamy już wolnych miejsc na tę pielgrzymkę. Natomiast zapraszamy na dwie jesienne pielgrzymki: do Włoch i do Fatimy.Bliższe informacje w zakrystii.
 • Młodzież, studentów oraz wszystkie osoby w wieku 15-30 lat zapraszamy na obóz ewangelizacyjno-sportowy, który nasza parafia organizuje w dniach 9-15 lipca, w ośrodku „Dom na Białej Dolinie” w Szklarskiej Porębie. W ramach obozu przewidzianych jest wiele chwil wzrostu duchowego poprzez konferencje, uwielbienia oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi m.in. zawodnikiem MMA i strongmanem – Kamilem Bazelakiem, mistrzynią Europy w karate – Małgorzatą Ubowską, a także prezenterką włoskiej telewizji – Anną Golędzinowską. Koszt tygodniowego pobytu z pełnym wyżywieniem to 450 zł. Szczegółowe informacje u ks. Roberta oraz na stronie: www.obozewangelizacyjny.pl
udostępnij

Warto również zobaczyć