IV Niedziela Wielkiego Postu „Laetare”

IV Niedziela Wielkiego Postu "Laetare"
 • Przed nami najważniejsze wydarzenie w przedświątecznych przygotowaniach, czyli REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które rozpoczynamy w najbliższą niedzielę – 18 marca. Niedzielny plan rekolekcji pokrywa się z godzinami sprawowanych Mszy św., czyli o 7.30, 10.00, 11.30 (dla rodzin z uwzględnieniem zwłaszcza dzieci), 13.00 i 18.30. W pozostałe dni na Msze św. z nauką rekolekcyjną zapraszamy o 12.00 lub 18.30. Codziennie będzie też okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, a o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Młodzież zapraszamy, poza niedzielą, w poniedziałek i wtorek (19 i 20 marca) o 17.00, szczególnie przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania ze wszystkich klas: 6 i 7 szkoły podstawowej, 2 i 3 gimnazjum oraz 1 szkoły ponadgimnazjalnej. Dzień spowiedzi został zaplanowany na środę 21 marca. 
 • Dokładny plan rekolekcji jest wywieszony w gablotach i znajduje się na stronie internetowej Katedry. W najbliższą niedzielę przygotowane będą także ulotki o rekolekcjach. Wszystkich prosimy o takie zaplanowanie swojego czasu, aby móc uczestniczyć w rekolekcjach i przystąpić do spowiedzi świętej. Zaniedbanie słuchania Słowa Bożego lub lekceważenie Go jest poważnym grzechem.
 • Ponadto od jutra rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla dzieci w szkole podstawowej nr 10. Zakończą się one Mszą św. w Katedrze w najbliższą środę o 10.00. Mszę św. poprzedzi spowiedź dla dzieci od 9.30. Prosimy rodziców, aby zainteresowali się tym i zmobilizowali swoje dzieci do słuchania Słowa Bożego.
 • W najbliższą niedzielę (18 marca) podczas Mszy św. o 10.00 odbędzie się trzecie skrutynium dorosłych katechumenów, przygotowujących się do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego w Wigilię Paschalną. Mszę św. poprzedzi kolejna katecheza Księdza Biskupa Legnickiego o 9.30, jako przygotowanie do głębszego przeżycia tajemnicy paschalnej. Ponownie bardzo serdecznie zachęcamy do wysłuchania tej katechezy i do udziału we Mszy św. o 10.00.
 • Zapraszamy do Katedry na nabożeństwa pasyjne:
  • Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17.30
  • Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o 11.30 i 18.00 (dla dzieci o 17.00)
 • W tym roku Wyższe Seminarium Duchowne obchodzi 25-lecie istnienia. Z tej okazji w najbliższą sobotę (17 marca) w Katedrze, o godz. 12.00 będzie sprawowana dziękczynna Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski z udziałem wielu zaproszonych Gości.
 • W przyszły poniedziałek (19 marca) obchodzimy Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP, drugorzędnego Patrona naszej Diecezji i Patrona Seminarium Duchownego. Bractwo Św. Józefa zaprasza wszystkich Parafian od poniedziałku na codzienne nabożeństwa do św. Józefa przygotowujące do zbliżającej się uroczystości.
 • W szczególny sposób zapraszamy mężczyzn i ojców rodzin. Nabożeństwa będą się odbywały codziennie o 18.30. Natomiast dodatkowo o godz. 18.15 Bractwo zaprasza także na koronkę do św. Józefa, któremu pragniemy oddawać w opiekę wszystkie nasze rodziny.
 • Dzisiaj, jak zawsze w II niedzielę miesiąca o 16.00 sprawujemy w Katedrze Mszę św. „trydencką”.
 • Młodzież z klas III gimnazjum, która dojrzewając w wierze, pragnie przyjąć sakrament bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w poniedziałek, godz. 19.30.
 • Natomiast studentów i młodzież starszą zapraszamy na spotkanie w ramach duszpasterstwa akademickiego w czwartek o godz. 20.30. Tym razem gościem spotkania będzie jeleniogórski raper Dominik „Sova” Gudowski, który poruszy temat: „Tożsamość i patriotyzm, czyli dlaczego kocham Polskę”.
 • W piątek zapraszamy młodzież na adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się w kaplicy domu parafialnego od 19.30.
 • Dzieci z I grupy, które przygotowują się do I Komunii Św. zapraszamy na obowiązkową katechezę, która odbędzie się we wtorek (13 marca) o godz. 16.30, w sali domu parafialnego.
 • Jeżeli ktoś z chorych lub starszych Parafian (poza tymi, którzy są odwiedzani regularnie co miesiąc) życzy sobie wizyty kapłana przed świętami, to proszę to zgłosić w zakrystii.
 • Zachęcamy do włączenia się w organizowaną przez naszą parafię pomoc przedświąteczną dla rodzin niezamożnych. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony z napisem „Jałmużna wielkopostna”; ponadto dary materialne w postaci trwałych produktów żywnościowych można składać w kiosku parafialnym lub w zakrystii. W kiosku są do nabycia świece na stół wielkanocny, z których Caritas organizuje pomoc rodzinom ubogim.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali o tzw. „niedzieli inwestycyjnej”. Parafia przygotowuje się do kolejnych inwestycji remontowo – konserwatorskich i zabezpieczających. O tym szczegółowo poinformujemy w najbliższy czasie.
 • Dzisiaj w naszej parafii rozpoczyna praktykę duszpasterską diakon Mateusz Wyspiański, który przygotowuje się do przyjęcia w maju święceń kapłańskich. Diakona witamy i polecamy modlitwom naszych Parafian.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć