IV Niedziela Wielkiego Postu „Laetare”

 • Przed nami najważniejsze wydarzenie w przedświątecznych przygotowaniach, czyli REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które rozpoczynamy w najbliższą niedzielę – 2 kwietnia.
  • Niedzielny plan rekolekcji pokrywa się z godzinami sprawowanych Mszy św., czyli o 7.30, 10.00, 11.30, 13.00 lub 18.30. W pozostałe dni na Msze św. z nauką rekolekcyjną zapraszamy o 12.00 lub 18.30. Codziennie będzie też okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, a o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dzień spowiedzi został zaplanowany na wtorek 4 kwietnia.
  • Dokładny plan jest wywieszony w gablotach i znajduje się na stronie internetowej Katedry.
  • Wszystkich prosimy o takie zaplanowanie swojego czasu, aby móc uczestniczyć w rekolekcjach i przystąpić do spowiedzi świętej. Zaniedbanie słuchania Słowa Bożego lub lekceważenie Go jest poważnym grzechem.
 • Zapraszamy do Katedry na nabożeństwa pasyjne:
  • Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17.30
  • Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o 11.30 i 18.00 (dla dzieci o 17.00)
 • Duszpasterstwa i środowiska młodzieżowe z Legnicy zapraszają młodzież, szczególnie przygotowującą się do bierzmowania, na wspólną Drogę Krzyżową, która odbędzie się Legnickim Parku Miejskim w najbliższy piątek, 31 marca, o godz. 20.00. Początek przy II Liceum Ogólnokształcącym. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie ze sobą świec.
 • Zachęcamy do włączenia się w organizowaną przez naszą parafię pomoc przedświąteczną dla rodzin niezamożnych. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony z napisem „Jałmużna wielkopostna”; ponadto dary materialne w postaci trwałych produktów żywnościowych można składać w kiosku parafialnym lub w zakrystii. W kiosku są do nabycia świece na stół wielkanocny, z których Caritas organizuje pomoc rodzinom ubogim.
 • Inną, bardzo cenną, formą okazywania miłosierdzia naszym bliźnim jest modlitwa, która potrzebna jest człowiekowi niekiedy bardziej niż pomoc materialna.
  • W naszej parafii powstaje wspólnota modlitewna, która pragnie podjąć się modlitewnego wsparcia tych wszystkich, których życie jest zagrożone. Chcemy zatem otoczyć modlitwą dzieci nienarodzone, m.in. poprzez duchową adopcję dziecka poczętego; chcemy modlić się za ciężko chorych, a zwłaszcza za chorych przebywających na oddziale paliatywnym naszego szpitala; ponadto chcemy wspierać modlitwą chrześcijan prześladowanych w różnych częściach świata, a zwłaszcza w najbliższym czasie chcemy pomagać prześladowanym chrześcijanom w syryjskim Aleppo. Wszystkich którzy pragną podjąć się takiej modlitwy zapraszamy na spotkanie w najbliższy poniedziałek (27 marca) o godz. 19.15 do sali nr 4 w domu parafialnym. Taka pomoc w formie modlitwy nie wymaga od nas żadnych nakładów finansowych ani specjalnych sił fizycznych, zatem może ją podjąć każdy. Potrzeba tylko jednego – współczującego i miłosiernego serca. Zapraszamy.
 • Dzisiaj w naszej parafii rozpoczyna praktykę duszpasterską diakon Norbert Turczynowski, który przygotowuje się do przyjęcia w maju święceń kapłańskich. Diakona witamy i polecamy modlitwom naszych Parafian.
 • Po raz ostatni przypominamy, że zapisy młodzieży z klas I gimnazjalnych na trzyletnie przygotowanie do bierzmowania przyjmujemy do końca marca. Deklaracje uczestnictwa w przygotowaniu można pobrać po Mszy św. w zakrystii.
udostępnij

Warto również zobaczyć