IV Niedziela Zwykła

 •  W czwartek (2 lutego) obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego /dawniej Matki Bożej Gromnicznej/. Na Msze św. z poświęceniem gromnic zapraszamy do Katedry o 6.30, 12.00 i 18.30.
 • Dzień 2 lutego, to dzień Życia Konsekrowanego, czyli szczególne święto sióstr zakonnych, zakonników, pustelników, dziewic i wdów konsekrowanych oraz członków instytutów świeckich. W związku z powyższym w czwartek przybędą do Katedry Osoby Konsekrowane z całej Diecezji, by uczestniczyć we Mszy św. pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego o godz. 12.00.
 • Jak co roku, w tym dniu, przy wyjściu z kościoła, będzie można złożyć ofiarę do puszek, na pomoc siostrom zakonnym z zakonów kontemplacyjnych, czyli takich, które nie opuszczają murów klasztornych, poświęcając się modlitwie za cały świat i żyją z jałmużny. Serdecznie dziękujemy w ich imieniu za wsparcie.
 • W najbliższy wtorek 31 stycznia przypada 8 rocznica święceń biskupich Biskupa Marka Mendyka. Jubilata polecamy serdecznej pamięci modlitewnej i zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz. 12.00.
 • W piątek (3.02) wspominamy w liturgii św. Błażeja , biskupa i męczennika, patrona w chorobach gardła i mowy. Po Mszy św. w południe i wieczorem będzie można przyjąć błogosławieństwo świecami św. Błażeja.
 • We wtorek przypada ostatni dzień miesiąca stycznia. Tradycyjnie o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. zbiorową za zmarłych Parafian, którzy odeszli do wieczności w styczniu oraz za zmarłych poleconych przez wiernych. Imiona zmarłych zgłaszamy w zakrystii.
 • Dodatkowa okazja do spowiedzi w tym tygodniu w I piątek miesiąca od 17.00 do 18.30.
 • W najbliższą sobotę (I miesiąca) o 9.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, według tradycji fatimskiej.
 • W tym tygodniu kończy się wizyta duszpasterska w domach naszych Parafian.
  W poniedziałek księża odwiedzą mieszkańców ul. Najświętszej Maryi Panny nr 1 i 8/10 oraz ul. Młynarskiej nr 5 i 6.
  Najbliższy wtorek przeznaczony jest na tzw. uzupełnienia. Jeżeli ktoś ma życzenie przyjąć księdza w tym dniu, ponieważ nie mógł tego uczynić w dniu wyznaczonym, to prosimy to zgłosić w zakrystii.
  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku przyjęli wizytę kolędową kapłana; dziękujemy za możliwość wspólnej modlitwy we wspólnocie rodzinnej, za życzliwość, gościnność i za składane z tej okazji ofiary. Niech Boże błogosławieństwo, które kapłan pozostawił w Państwa domach, owocuje wszelką Bożą łaską.
 • Diakon Łukasz Świerniak kończy dzisiaj praktykę duszpasterską w Katedrze i w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy Mu za pomoc w pracy duszpasterskiej i życzymy szczególnej Bożej łaski w przygotowaniach do święceń kapłańskich, które zaplanowane zostały w maju.
 • Informacja dla kandydatów do bierzmowania. Kolejne spotkania formacyjne odbędą się:
  • dla klasy II gimnazjum – 6 lutego, godz. 17:00
  • dla klasy III gimnazjum – 6 lutego, godz. 19:30
  • dla klasy I ponadgimnazjalnej – 7 lutego, godz. 17:00

INFORMACJE DOTYCZĄCE WIZYT DUSZPASTERSKICH W DOMACH NASZYCH PARAFIAN:

Wizyty duszpasterskie rozpoczną się od jutra i będą się odbywały przez cały tydzień z wyjątkiem niedziel. Od poniedziałku do piątku od 15.30; w soboty natomiast od 11.00 z przerwą od 14.00 do 14.30.

Dokładny plan z numeracjami odwiedzanych domów przy poszczególnych ulicach podany jest w gablotach oraz na stronie internetowej Katedry. W razie potrzeby służymy informacją także w zakrystii lub w kancelarii.

Plan „kolędy na najbliższy tydzień – KLIKNIJ TUTAJ

udostępnij