TRIDUUM „JA JESTEM”ZAPRASZAMY CIĘ

W najbliższy piątek, 11 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jak wiemy, w tym roku obchody te w naszej Ojczyźnie mają szczególny charakter, co wynikało także z listu Episkopatu czytanego dzisiaj w całej Polsce. Także w naszej Katedrze, gdzie czcimy Obraz Serca Jezusa, w łączności z całą Ojczyzną, pragniemy dokonać poświęcenia Sercu Jezusowemu naszego miasta i naszej parafii. Zatem to święto będzie miało potrójną odsłonę.

Bardzo serdecznie pragniemy zaprosić do udziału w tych wydarzeniach. Pragniemy także przygotować rodziny naszej parafii do poświecenia się Sercu Bożemu, które jest najlepszą tarczą przed wszelkim złem.

O zbliżającym się triduum ku czci Serca Pana Jezusa informują także plakaty. Ulotkę na temat Straży Honorowej można odebrać przy wyjściu z kościoła.


W SKRÓCIE:


KIEDY?

9-11 CZERWCA 2021

GDZIE?

W KATEDRZE LEGNICKIEJ

W JAKI SPOSÓB?

POPRZEZ EUCHARYSTIĘ, NABOŻEŃSTWO I SPOTKANIE


9 CZERWCA (ŚRODA):


18.00 – nabożeństwo czerwcowe

18.30 – Eucharystia

19.15 – konferencja i świadectwo, Pani dr Barbary Engel, kardiolog, nt. cudu eucharystycznego w Legnicy (Pani Doktor z mandatu ówczesnego Biskupa Legnickiego brała bezpośredni udział w badaniu naukowym tego cudownego Zjawiska)


10 CZERWCA (CZWARTEK):


18.00 – nabożeństwo czerwcowe

18.30 – Eucharystia

19.15 – projekcja filmu o Eucharystii pt. „Największy z cudów”. Film ten (jeden z lepszych na temat Mszy św.). Film jest animowany, zapraszamy więc także dzieci z rodzicami. Jego przesłanie jest jednak skierowane do wszystkich grup wiekowych. Warto go obejrzeć.


11 CZERWCA (PIĄTEK):


18.00 – nabożeństwo czerwcowe

18.30 – Eucharystia

19.15 – Uwielbienie Najświętszego Serca Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Nabożeństwo odbędzie się z udziałem zespołu Cantus Mirabilis. Przed tym nabożeństwem nastąpi inauguracja działalności Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, o którym była mowa dzisiaj po odczytaniu listu pasterskiego.Plakat wydarzenia TRIDUUM JA JESTEM
POBIERZ PLIK

PLAKAT TRIDUUM ``JA JESTEM``

POBIERZ PLAKAT WYDARZENIA