Jestem dzieckiem Boga


Sobotnie przedpołudnie należy w katedrze legnickiej do najmłodszych, czyli do dzieci, które uczestniczą w spotkaniach formacyjnych Oazy Dzieci Bożych.

Nasza propozycja formacji dla dzieci cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z grupki 5-ciu osób, które pojawiły się na pierwszym spotkaniu powstaje małymi krokami większa wspólnota, która dzisiaj liczyła już 11 osób. Tym razem zatrzymaliśmy się nad tematem „Jestem dzieckiem Boga”.

Ks. Mateusz ukazywał wartość sakramentu Chrztu świętego jako początku życia z Panem Bogiem dla każdego człowieka. W spotkaniach pomaga ks. Mateuszowi, Karolina Rakicka, która jako animatorka pracuje wraz z dziećmi i pomaga im w wykonywaniu różnych ciekawych zadań.

Każdy na zakończenie otrzymał zadanie, by poprosić Rodziców o podanie daty chrztu oraz zdjęcia z tego tak ważnego wydarzenia w życiu chrześcijanina. 

Po spotkaniu cała wspólnota udała się do katedry legnickiej, by tam przy XII-wiecznej chrzcielnicy podziękował Panu Boga za Rodziców, Rodziców Chrzestnych oraz Księdza, który nas włączył do wspólnoty dzieci Bożych. Wspominając swój Chrzest każdy przeżegnał się wodą święconą.

Kolejne spotkanie Oazy Dzieci Bożych już za tydzień, 3 listopada, zapraszamy do dołączenia do naszej wspólnoty.

 

foto: ks. Mateusz Rycek

 

 

 

udostępnij

Warto również zobaczyć