„Jezus na ulicach” parafii katedralnej

"Jezus na ulicach" parafii katedralnej

Jezus wyjdzie na ulice naszej parafii. O 15.00 księża udadzą się do Katedry, nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Odezwą się dzwony.

Proszę, aby wszyscy gdziekolwiek będą także ją odmówili o 15.00. Następnie zabierzemy Najświętszy Sakrament i relikwie św. Piotra, św. Andrzeja Boboli i św. Jana Pawła II i wyruszymy na ulice.

Wyjdziemy z Katedry na plac Słowiański (błogosławieństwo: m.in. Urząd Miasta i Urząd Powiatowy, szkoła Ekonom), ul. Wjazdowa (błogosławieństwo na wysokości Stacji Paliw: m.in. Szkoła Energetyk), przez skrzyżowanie na plac Orląt Lwowskich (błogosławieństwo przy obelisku na cztery strony m.in. Seminarium, Kuria) od krzyżówki ul. Andersa z ul. Wojska Polskiego (błogosławieństwo) w kierunku ul. Okrzei (błogosławieństwo przy Przychodni) dalej w kierunku domu Biskupa (błogosławieństwo), ul. Kościuszki do przejścia podziemnego (błogosławieństwo przed przejściem i za przejściem) ul. Złotoryjska (błogosławieństwo przy galerii m.in. Sądów ), ul Gwarna , ul Piekarska (błogosławieństwo m.in. Przychodni)  Rynek (błogosławieństwo ) pl. Powstańców Wielkopolskich (błogosławieństwo przy pomniku Jana Pawła na cztery strony, powrót do Katedry.

Na trasie będziemy się zatrzymywać, aby błogosławić Najświętszym Sakramentem. To pierwsza trasa. W następny piątek pójdziemy inną stroną parafii, jeżeli będzie można się swobodnie poruszać.

PROSIMY O NIE DOŁĄCZANIE DO PROCESJI Z NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM.

Proszę pamiętać o poście o chlebie i wodzie połączonym z modlitwą. Zachęcamy, aby wystawiać w oknach Obraz Matki Bożej. Niech on tam będzie przez cały czas trwania zagrożenia.

udostępnij