Kaplica adoracji jako wynagrodzenie [FILM]


W legnickiej katedrze już można adorować Jezusa Eucharystycznego w specjalnej kaplicy.

Pierwsza sobota każdego miesiąca zaczyna się w legnickiej katedrze Eucharystią, która jest wynagrodzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy popełniane przez ludzi. Jest to wypełnienie prośby Matki Bożej z orędzia fatimskiego.

– Pierwsza sobota lipca w naszej wspólnocie ma szczególny wymiar. Wiąże się ona z przesłaniem Matki Bożej z Fatimy – mówi ks. prałat Robert Kristman. – Przed zjawieniem się Matki Bożej, do dzieci przyszedł najpierw anioł, który uczył je modlitwy do Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj dzięki wysiłkowi parafian możemy się cieszyć specjalną kaplicą do adoracji Najświętszego Sakramentu. Przed tygodniem poświęciliśmy kopię obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, a wczoraj – przepiękną monstrancję. Dzisiaj po raz pierwszy przeniesiemy tam Najświętszy Sakrament i od tego momentu codziennie, od porannej do wieczornej Mszy św., będzie można tam adorować Jezusa Eucharystycznego.

Kaplica adoracji, obraz Matki Bożej Częstochowskiej i monstrancja mają charakter wotywny. –  To odpowiedź przebłagalna za znieważenia i profanacje Najświętszego Sakramentu oraz obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – tłumaczy kapłan.

Kaplica znajduje się pod północną wieżą katedry. Wchodząc tylnym wejściem do katedry, drzwi do kaplicy są po lewej stronie.

 

foto: Jędrzej Rams (Legnicki Gość Niedzielny)

 

 

 

udostępnij