Kim jest mężczyzna, a kim kobieta?


W miniony czwartek podczas spotkania Duszpasterstwa Akademickiego IKONA gościliśmy młode małżeństwo – Państwa Kamilę i Macieja Rajfur. 

Spotkanie z cyklu KOCHAJ ALBO RZUĆ poruszało kwestię tożsamości mężczyzny i kobiety w świetle stworzenia przez Boga. Kamila i Maciej prowadzili wspólny dialog, który pozwalał dostrzec różnice istniejące w ich pojmowaniu świata, siebie samych oraz patrzenia na podejmowane decyzję – różnice, jak sami podkreślali, które pozwalają zobaczyć piękno stworzenia nas mężczyznami i kobietami, którzy się różnią i uzupełniają co każdy z uczestników spotkania mógł dostrzec w ich niesamowitej swobodzie wypowiedzi, uzupełnianiu niedokończonych zdań, przykładów. 

Swoim świadectwem życia, pasjami pokazali radość bycia katolikiem, który z jednej strony ma świadomość kim jest i nie wstydzi się własnej tożsamości, a z drugiej strony potrafi podchodzić do wielu rzeczy z dystansem i humorem dzięki czemu staje się przykładem życia jak wielu świętych o których wspominali. 

Kolejne spotkanie IKONY już 26 kwietnia z cyklu ALE BAJER! Zaproszonym gościem będzie pani Anna Mróz, która przeprowadzi szkolenie” Zdążyć na czas, czyli o efektywnym zarządzaniu czasem” – zapraszamy na plebanię katedry legnickiej (ul. św. Piotra 2a) na godz. 20.30. 

 

udostępnij