„Kocham Polskę” – spotkanie IKONY z jeleniogórskim raperem


Kolejne spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego IKONA przebiegło w nastroju patriotyzmu, ponieważ zaproszonym gościem był jeleniogórski raper Dominik SOVA Gudowski, który w swoich tekstach piosenek przekazuje odbiorcom konkretne treści dotyczące tożsamości narodowej, Żołnierzy Wyklętych, rzezi wołyńskiej.

Podczas czwartkowego spotkania podzielił się swoim świadectwem życia, wychowania w duchu katolickim i polskim przez dziadków i rodziców. Wspominał jak muzyka pozwala mu przekazywać młodemu pokoleniu konkretne wartości dotyczące wiary, Boga, Polski. Studenci poprzez pytania mieli możliwość dowiedzenia się skąd bierze się inspiracja do pisania tekstów, ich treści oraz poczucia bycia Polakiem, który kocha swoją Ojczyznę.

Całość spotkania była przeplatana utworami o których Dominik wspominał w swoim świadectwie oraz mini-koncertem, który zakończył czwartkowe wydarzenia.

Zapraszamy 22 marca na kolejne spotkanie IKONY podczas którego Mateusz Krzyk, aktor legnickiego teatru im. H. Modrzejewskiej poruszy kolejną część teatr „Życie to nie teatr”

 

 

udostępnij