WIZYTA DUSZPASTERSKA 2022
JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA WIZYTA DUSZPASTERSKA 2022?

Rozumiejąc niepokój, może nawet lęk przed chorobą, a także w trosce o zdrowie i życie, a równocześnie szanując wolność decyzji każdego człowieka, postanowiliśmy w tym roku, że wizyta duszpasterska odbędzie się według następującego porządku:MSZA ŚWIĘTA „KOLĘDOWA”

Rodziny, które nie zdecydowały się na przyjęcie księdza w domu, co jest dla nas zupełnie zrozumiałe, zapraszamy na spotkanie kolędowe do kościoła. Podobnie jak w ubiegłym roku, będziemy sprawowali Msze św. tzw. „kolędowe”, połączone z modlitwą za rodziny i indywidualnym błogosławieństwem rodziny. Podczas tych Mszy św. nie będziemy zbierać ofiar na tacę. Jeżeli jednak ktoś ma życzenie wesprzeć finansowo parafię może to uczynić wrzucając ofiarę do skarbony przy ołtarzu św. Antoniego.

W tym tygodniu zapraszamy na Mszę św. kolędową i zakończenie tegorocznych wizyt duszpasterskich. Będzie ona sprawowana w piątek 21 stycznia godz. 18.30. Szczególnie zapraszamy rodziny mieszkające w Rynku oraz przy ulicy: Najśw. Maryi Panny, Środkowej, Młynarskiej, Roosevelta, Św. Elżbiety, Wrocławskiej, Piekarskiej, Mickiewicza, Reymonta, Okrzei, Orzeszkowej, Rataja, Kościuszki, Złotoryjskiej.

WIZYTA DUSZPASTERSKA W DOMU

Odwiedzimy z „kolędą” tylko te rodziny, tych mieszkańców naszej parafii, którzy zaproszą księdza, poprzez przygotowane zaproszenia. Takie zaproszenia można odebrać osobiście w kancelarii lub w zakrystii. Jest tam miejsce na wpisanie nazwiska, adresu i numeru telefonu dla ułatwienia bezpośredniego kontaktu.

Po wypełnieniu zaproszenia składamy je także koniecznie osobiście u któregoś z księży w kancelarii lub w zakrystii (przepisy RODO).

Kolędę na zaproszenia rozpoczniemy po Nowym Roku, przedstawiając jej plan każdego tygodnia. Pragniemy także poinformować, że wszyscy księża są w pełni zaszczepieni przeciwko koronawirusowi.

+++

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ NA BIEŻĄCY TYDZIEŃ:

***

Poniedziałek 17 stycznia 2022 (od godz. 15.30)

I Ksiądz – ul. Piekarska

II Ksiądz – ul. Najświętszej Maryi Panny, Rynek

III Ksiądz – ul. Młynarska, Reymonta, Korfantego

***

Czwartek 20 stycznia 2022 (od godz. 15.30)

I Ksiądz – uzupełnienie kolędy

II Ksiądz – uzupełnienie kolędy

III Ksiądz – uzupełnienie kolędy

***

Sobota 22 stycznia 2022 (od godz. 11.00)

I Ksiądz – ul. Kossak, Łukasińskiego

II Ksiądz – ul. Mickiewicza, św. Elżbiety

III Ksiądz – ul. Rataja

***

Rodziny oczekujące na wizytę w swoim domu będą powiadomione telefonicznie dzień wcześniej. Wizyta kolędowa odbywać się będzie z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych. Dlatego prosimy, aby na czas wizyty założyć maseczkę i zachować konieczny dystans. Prosimy wszystkich o zrozumienie tych szczególnych okoliczności.