Młodzież z Biblią na rynku


W ramach działającego Duszpasterstwa Młodzieży przy katedrze jeden raz w miesiącu mamy spotkanie ewangelizacyjne – to właśnie tam padła propozycja „Bible-ingu” – jest to akcja, którą kilka lat temu wymyślili studenci z Duszpasterstwa Akademickiego DĄB w Warszawie. 

Pomysł sam w sobie jest bardzo prosty: medytacja Pisma Świętego plus świadectwo w miejscu publiczny. Przebieg jest ściśle określony. Uczestnicy umawiają się w konkretnym miejscu i czasie – tak jak w naszym przypadku za pośrednictwem mediów społecznościowych. Pierwsze 15 minut to wprowadzenie i wytłumaczenie całości akcji. Kolejne 15 minut to medytacja nad fragmentem Biblii z dnia, wtedy uczestnicy siedzą w kręgu plecami do siebie. Potem dzielą się na mniejsze 3-4 osobowe grup y i już twarzą do siebie dzielą się Słowem Bożym przez kolejny kwadrans.

W Legnicy akcja odbyła się po raz pierwszy w Niedzielę Biblijną. Mam nadzieję, że akcję powtórzymy w przyszłym roku, jak również, według sugestii młodzieży – może spotkania biblijne Duszpasterstwa w okresie letnim zawsze będę na rynku? A co? 🙂

Warto brać udział w akcji 'Biblie-ingu', aby pokazywać swoją wiarę innym i dotknąć tym przypadkowych przechodniów, żeby akurat pomyśleli choćby na chwilkę o Piśmie Świetym. Daje to wielką satysfakcję z tego że ktoś zastanowi się nad wiarą i Bogiem, a czasem taka niewielka rzecz może zmienic tych ludzi

Daniel Kipa lat 16

'Biblie-ing' umacnia oraz poszerza wiedzę na temat wiary. Dzięki temu można bardziej zrzyć się z Bogiem. Warto brać w tym udział. aby uświadomić sobie i innym, aby częściej sięgać po Pismo Święte.

Daria Kozar lat 15

Przejdź na stronę Duszpasterstwa Młodzieży:

 

 

 

udostępnij