Modlitwa wynagradzająca za grzech wykorzystania dzieci i młodzieży


Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, wyrażonym w «Stanowisku w sprawie wykorzystywania seksualnego osób małoletnich przez niektórych duchownych», pierwszy piątek Wielkiego Postu ma być przeżywany w całym Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży. W tym roku ten pokutny dzień przypada 8 marca. 

Włączając się w modlitwę i pokutę całego Kościoła, w diecezji legnickiej zostaną podjęte następujące inicjatywy modlitewne, które odbędą się w katedrze legnickiej:

  • 8 marca 2019 r., godz. 18.00 (Katedra), przewodniczy bp Zbigniew Kiernikowski (Biskup Legnicki): Droga Krzyżowa wynagradzająca za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych;
  • 8 marca 2019 r., godz. 18.30 (Katedra), przewodniczy bp Marek Mendyk (Biskup Pomocniczy): EUCHARYSTIA w intencji osób małoletnich pokrzywdzonych przez niektórych duchownych.

Zapraszamy wszystkich wiernych w diecezji legnickiej do podjęcia tego dnia modlitwy oraz pokuty w akcie wynagrodzenia za grzechy nadużyć niektórych duchownych oraz w intencji o nawrócenie sprawców tych czynów.

 

Ks. Piotr Kot
Delegat Biskupa ds. ochrony dzieci i młodzieży

udostępnij