Modlitwa za grzechy przeciwko małoletnim

Modlitwa za grzechy przeciwko małoletnim

Zgodnie z postanowieniem Episkopatu Polski, w pierwszy piątek Wielkiego Postu w całej Polsce modlimy się w szczególnej intencji.

W pierwszy piątek Wielkiego Postu 28 lutego w legnickiej katedrze pw. św. Piotra i Pawła rozpoczęła się Eucharystia w ramach ustanowionego przez Episkopat „Dnia modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich”. Przed liturgią odbyła się Droga Krzyżowa, której przewodniczył rektor Wyższego Seminarium Duchownego ks. dr Piotr Kot.

Eucharystii przewodniczył ordynariusz diecezji legnickiej bp Zbigniew Kiernikowski. – Gromadzimy się dzisiaj w tym miejscu na modlitwie za tych, którzy zostali wykorzystani seksualnie, często przez osoby duchowne. Przez modlitwę Drogą Krzyżową oraz Eucharystię chcemy wejść w to myślenie Jezusa Chrystusa, który ma na uwadze ustawienie wszystkich naszych wspólnych relacji tak, by nie było między nami wykorzystywania ale komunia i jedność. Modlimy się za skrzywdzonych ale także za tych, którzy krzywdzili. Mamy też na uwadze osoby, które zajmują się niesieniem pomocy, a także za nas i nasze wspólnoty. Byśmy byli uwrażliwieni na jakiekolwiek nieprawidłowości, które mogą się zdarzyć w naszych rodzinach, wspólnotach, organizacjach społecznych. Czujni by demaskować to, co czasami jest ukrywane i byli gotowi nieść pomoc pokrzywdzonym – mówił biskup.

udostępnij