Msza prymicyjna oraz pobłogosławienie Kaplicy Adoracji [FILM]


Według kilku letniej tradycji Mszy wigilijnej przed uroczystością Świętych Apostołów Piotra i Pawła celebrują neoprezbiterzy, którzy jako diakoni odbywali swoje praktyki duszpasterskiej w katedrze legnickiej. I tym razem tradycji stało się zadość i do naszej wspólnoty przybyli: ks. Michał Kamiński, ks. Mateusz Maleńczuk oraz ks. Tomasz Piątkowski. 

Prymicyjna Msza święta przypadła w tym roku w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas której na początki Eucharystii ks. Michał pobłogosławił kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu, gdzie również został umieszczony obraz Matki Bożej Częstochowskiej pobłogosławiony przez Księdza Prałata Roberta Kristmana dzień wcześniej. 

W czasie homilii ks. Tomasz ukazywał w sercu Jezusa ogrom miłości i poświęcenia, by człowiek mógł zrozumieć jak bardzo Chrystus pragnie być blisko nas i Jego pragnienie stało się naszym w tworzeniu jedności z samym Bogiem. 

Na zakończenie Ksiądz Proboszcz złożył księżom neoprezbiterom życzenia, by byli blisko Serca Chrystusowego, a dzięki temu przybliżali do Niego wszystkich ludzi, którzy będą postawieni na drodze ich kapłańskiego życia. 

 

foto: Maciej Dąbrowski (Legnicki Gość Niedzielny)

 

 

udostępnij