Nabożeństwo „Słowo Życia – Chleb Żyjący” [FILM]

Nabożeństwo "Słowo Życia - Chleb Żyjący" [FILM]

W piątek 19 czerwca 2020 roku obchodziliśmy w Kościele Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W legnickiej Katedrze odbyło się tego dnia wyjątkowe nabożeństwo, wypełnione Słowem Bożym, śpiewem i modlitwą pod hasłem: „Słowo Życia – Chleb Żyjący”.

W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, po wieczornej Eucharystii, kilkadziesiąt osób wzięło udział w adoracji Najświętszego Sakramentu. Modlitwa, której przewodniczył ksiądz proboszcz Robert Kristman, była przede wszystkim okazją do spotkania z żywym i prawdziwie obecnym w Sakramencie Ołtarza Chrystusem.

Był to czas modlitwy i refleksji nad największą tajemnicą, jaką jest Eucharystia, w której Syn Boży udziela się każdemu człowiekowi. To spotkanie z Jezusem Chrystusem było też prośbą o to, aby Jego Boskie Serce, płonące wielką miłością, stało się dla nas źródłem pociechy i doświadczenia miłosierdzia.
Odczytywane fragmenty Pisma Świętego i słowa modlitwy, były przeplatane pieśniami uwielbienia, w których przewodził zespół wokalny Cantus Mirabilis z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego.

Ten szczególny czas wspólnotowej modlitwy był również momentem wznowienia całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy pod wierzą gotycką legnickiej Katedry.

 

udostępnij