Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Serdecznie i świątecznie pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian i Gości, którzy razem z nami dzielą paschalną radość.

Pragniemy także złożyć serdeczne świąteczne życzenia. Niech wielkanocna radość i nadzieja przenikną wszystkie chwile Waszego życia.

Niech Chrystus, który żywy wyszedł z grobu, przeprowadzi Was przez wszystkie trudne i bolesne chwile życia. Niech da Wam nadzieję i pozwoli z perspektywy Wielkiej Nocy – Nocy radości i nadziei – popatrzeć na doczesność i wieczność.

Niech zapewnienie Chrystusa Zwycięzcy: „A oto Ja jestem Wami, przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”, wleje w Wasze serca nadzieję i pokój.

Korzystając z okazji pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w przedświąteczne przygotowania Katedry, a zwłaszcza Paniom Zakrystiankom i wspólnocie Betania, którzy włożyli wiele pracy i wysiłku przy świątecznych porządkach w Katedrze; bardzo dziękujemy tym, którzy ofiarnie pomagali przy świątecznych dekoracjach; za troskę o piękno Liturgii dziękujemy Księdzu Łukaszowi, Ceremoniarzowi Katedralnemu, alumnom Seminarium Duchownego, Katedralnej Służbie Liturgicznej Chórowi katedralnemu, Panu Organiści i zespołowi Cantus Mirabilis; dziękujemy wszystkim, którzy wspierali materialnie i finansowo przygotowanie pomocy dla rodzin ubogich, a zwłaszcza Paniom z Parafialnego Zespołu Charytatywnego za zaangażowanie w zorganizowanie tej pomocy Ksiądz Proboszcz bardzo serdecznie dziękuje także swoim Współpracownikom – Księżom Wikariuszom i Diakonowi Mateuszowi, za pomoc i pełne poświęcenia przedświąteczne posługiwanie.

 • Msze św. w dniu dzisiejszym sprawujemy jak zwykle w niedzielę: o 7.30, 10.00 (z udzielaniem sakramentu chrztu), 11.30, o 13.00 i wieczorną o godz. 18.30.
 • Ponadto o 16.00 sprawowane będą nieszpory chrzcielne pod przewodnictwem Księdza Biskupa Legnickiego, kończące Święte Triduum Paschalne. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza tych, którzy uczestniczyli w Liturgii Świętego Triduum. Prosimy przynieść ze sobą świece.
 • Święta Zmartwychwstania trwają przez osiem dni /tzw. Oktawa/. Jutro, tj. w poniedziałek wielkanocny, Msze św. sprawujemy według porządku niedzielnego: o 7.30, 10.00, 11.30, o 13.00 i 18.30. Ofiary składane jutro na tacę tradycyjnie przeznaczamy na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 • W najbliższą niedzielę, tzw. „białą”, kończącą Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia.
  Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).
 • Wszystkich, którzy pragną obchodzić to święto zapraszamy do Katedry:
  • 13.00 – Msza św. z procesją eucharystyczną wokół Katedry, w której będziemy nieśli obraz Jezusa Miłosiernego.
  • po procesji – adoracja Najświętszego Sakramentu (prywatnie)
  • 15.00 – Nabożeństwo w Godzinie Miłosierdzia przed Obrazem Jezusa Miłosiernego z aktem oddania Bożemu Miłosierdziu
 • Trwa Nowenna przed tym świętem: dzisiaj i jutro zapraszamy na nowennę o g. 18.00, natomiast w pozostałe dni od wtorku do soboty o 15.00.
 • W najbliższy I piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.30 do 18.30
 • W sobotę, pierwszą miesiąca, zapraszamy jak zwykle o 9.00 na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, z godnie z fatimskim przesłaniem.
 • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna jedynie w piątek i sobotę od 10.00 do 11.00.
 • Rodziców dzieci pierwszokomunijnych z klas III zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w czwartek (5.04.) o godz. 19.30 w Katedrze.
 • Zbliża się 777 Rocznica Bitwy na Legnickim Polu, która wpisuje się także w obchody 100 Rocznicy odzyskania Niepodległości. Z tej okazji Bractwo Rycerskie zamówiło Mszę św. za duszę śp. Księcia Henryka Pobożnego i rycerzy poległych w bitwie z Tatarami. Będzie ona odprawiona w Katedrze w najbliższą niedzielę (8 kwietnia) o godz. 13. 00. We Mszy św. wezmą udział Rycerze z Bractwa oraz przedstawiciele Władz Miejskich i Parlamentarzystów. Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców Legnicy, a zwłaszcza Parafian Katedralnych.
 • Maryjna Wspólnota Modlitewna przy parafii św. Jana zaprasza na kolejną, nocną pielgrzymkę pokutno – błagalną do Legnickiego Pola. Pielgrzymka wyruszy z kościoła Ojców Franciszkanów w dniu 7 kwietnia, o godz. 21.00. Bliższe informacje na plakacie.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć