Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

ŻYCZENIA

Drodzy Parafianie i Goście,

Proszę przyjąć od nas, Waszych duszpasterzy, najserdeczniejsze życzenia świąteczne.
Wiara, która zrodziła się w sercach uczniów, gdy zobaczyli pusty grób, a potem gdy dotykali ran Zmartwychwstałego Pana i z Nim rozmawiali, pozwoliła im przetrwać wszystkie trudy, łącznie z cierpieniem, a ponad śmiercią pozwoliła widzieć nowe życie.
Ta sama wiara, niech będzie i Waszym udziałem. Mocni wiarą stawiajcie czoła wszelkim życiowym trudnościom, aż do zwycięstwa; niech wiara pomaga Wam w codziennych zmaganiach. Nie lękajcie się! Chrystus prawdziwie powstał z martwych i jest z nami! Alleluja !

PODZIĘKOWANIA

Korzystając z okazji pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w przedświąteczne przygotowania Katedry, a zwłaszcza Pani Zakrystiance i wspólnocie Betania i tym z Państwa, którzy pomogli porządkować Katedrę zwłaszcza w Wielką Sobotę;
za troskę o przygotowanie Liturii dziękujemy Księdzu Ceremoniarzowi Katedralnemu, alumnom Seminarium Duchownego, Katedralnej Służbie Liturgicznej wraz z Panem Organistą i zespołem śpiewaczym; dziękujemy wszystkim, którzy wsparli materialnie i finansowo przygotowanie pomocy dla rodzin ubogich, a zwłaszcza Paniom z Parafialnego Zespołu Charytatywnego za zaangażowanie w zorganizowanie tej pomocy Serdecznie dziękujemy także Paniom, które wspomagają nas na plebanii; Ksiądz Proboszcz dziękuje także swoim Księżom Współpracownikom, Diakonowi Norbertowi i naszym Klerykom, za pomoc i pełne poświęcenia posługiwanie przedświąteczne.

INFORMACJE

 • Msze św. w dniu dzisiejszym sprawujemy jak zwykle w niedzielę: o 7.30, 10.00, 11.30, o 13.00 (z udzielaniem sakramentu chrztu) i wieczorną o godz. 18.30.
 • Ponadto o 16.00 sprawowane będą nieszpory chrzcielne pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego, kończące Święte Triduum Paschalne. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza tych, którzy uczestniczyli w Liturgii Świętego Triduum. Prosimy przynieść ze sobą świece.
 • Święta Zmartwychwstania trwają przez osiem dni /tzw. Oktawa/. Jutro,
  tj. w poniedziałek wielkanocny, Msze św. sprawujemy według porządku niedzielnego: o 7.30, 10.00, 11.30, o 13.00 i 18.30.Ofiary składane jutro na tacę tradycyjnie przeznaczamy na uczelnie katolickie.
 • W najbliższą niedzielę, tzw. „białą”, kończącą Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników.
  W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego.
   Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).
 • Wszystkich, którzy pragną obchodzić to święto zapraszamy do Katedry:
  • 13.00 – Msza św. z procesją eucharystyczną wokół Katedry, w której będziemy nieśli obraz Jezusa Miłosiernego.
  • po procesji – adoracja Najświętszego Sakramentu (prywatnie)
  • 15.00 – Nabożeństwo w Godzinie Miłosierdzia przed Obrazem Jezusa Miłosiernego z aktem oddania Bożemu Miłosierdziu
 • Trwa Nowenna przed tym świętem: dzisiaj i jutro zapraszamy na nowennę o g. 18.00, natomiast w pozostałe dni od wtorku do soboty o 15.00.
 • Jutro ks. Robert obchodzi dzień imienin. Jednak ze względu na czas świąteczny Mszę św. za Solenizanta, będziemy sprawowali 25 kwietnia o godz. 18.30 i złożymy Mu życzenia.
 • Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami w najbliższą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o 16.00.
 • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna jedynie w piątek i sobotę od 10.00 do 11.00.
 • W tym roku Caritas naszej Diecezji obchodzi 25-lecie istnienia. Z okazji tego Jubileuszu, w najbliższą sobotę o 12.00 Ks. Biskup Legnicki będzie sprawował w Katedrze Mszę św.
udostępnij

Warto również zobaczyć