O Miłosierdziu w katedrze


II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego to okazja, by tajemnicę Miłości Boga głosić wszelkimi możliwymi sposobami.

Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Księdza Prałata Roberta Kristmana odbyła się o godz. 13.00. Podczas homilii ks. Robert Bielawski ukazywał piękno zycia człowieka, który pozwala się prowadzić Panu Bogu. Wskazywał na słowa Jezusa skierowane do św. Siostry Faustyny:

Niechaj się nie lęka do mnie zbliżyć dusza słaba, grzeszna, a choćby miała więcej grzechów niż piasku na ziemi, utonie wszystko w otchłani miłosierdzia mojego

Kaznodzieja poprzez przytoczone słowa kierował myśli wiernych ku mocy Bożego przebaczenia, które nieustannie czeka na człowieka /całosć homilii – tutaj/.

Na zakończenie Eucharystii odbyło się wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz procesja z obrazem „Jezu ufam Tobie”. Następnie była okazja do indywidualnej modlitwy.

W Godzinie Miłosierdzia ks. Mateusz Rycek poprowadził nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia i oddaniem czci obrazowi według wskazań jakie pozostawił Jezus św. Faustynie Kowalskiej.

 

foto: Piotr Pociejkin

udostępnij