Oddaliśmy swoje serca Niepokalanej


Jednym z najważniejszym punktów przeżywanych przez parafię św. Piotra i Pawła Fatimskich Misji Świętych był sobotni wieczór podczas którego zawierzyliśmy siebie i wszystkich mieszkańców Legnicy Niepokalanemu Sercu Maryi.

Naszą wspólną modlitwę rozpoczęliśmy w miejscu, gdzie Pan Bóg pokazał mieszkańcom Legnicy, że jest obecny z nami przez wszystkie wieku, aż do skończenia świata, czyli w sanktuarium św. Jacka – miejscu wydarzenia eucharystycznego.

Tam padając na kolana przed Najświętszym Sakramentem odmówiliśmy Litanię Loretańską, następnie po błogosławieństwie wyruszyliśmy wraz z Biskupem Pomocniczym Mariem Mendykiem w procesji podczas której przedstawiciele parafii legnickich nieśli na swych ramionach figurę Matki Bożej z Fatimy. Podczas procesji odmawialiśmy modlitwę o którą prosiła w objawieniach z Fatima Matka Boże, by stała się naszym codziennej westchnieniem do Boga, czyli różaniec.

W katedrze legnickiej na wszystkich uczestników procesji oczekiwał Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski, który przewodniczył Eucharystii, która była sprawowana w łączności z Kościołem Powszechnym, który świętował 100-lecie objawień fatimskich.

Podczas homilii ks. Krzysztof Czapla SAC, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w Polsce, porównywał Maryję do niewiast starotestamentalnych – Judyta, Estera, które otrzymały miano „błogosławionych między niewiastami”. Ich czyny, które niszczyły nieprzyjaciół zapowiadały dla Maryi Jej misję, która została zawarta w protoewangelii.

Na zakończenie Eucharystii Ksiądz Prałat Robert Kristman stając przed figurą Matki Bożej Fatimskiej zawierzył obecnych w katedrze oraz wszystkich mieszkańców Legnicy oraz całe miasto Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

foto: Piotr Pociejkin

udostępnij