Ogłoszenia duszpasterskie na 29. Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 29. Niedzielę Zwykłą
 • Pod hasłem „Pełni Ducha i posłani” rozpoczynamy dzisiaj tydzień misyjny Ma on na celu uwrażliwienie wiernych na działalność misyjną Kościoła. Pamiętajmy, że, na mocy chrztu, wszyscy jesteśmy posłani, aby głosić Chrystusa w świecie. Taca z głównej Mszy św. przeznaczona jest na cele misyjne. Ponadto w związku z tym, w najbliższą niedzielę będziemy gościć w Katedrze Panią Justynę Stanek, świecką misjonarkę, która opowie o jej doświadczeniu pracy misyjnej w Kazachstanie. Pani Justyna będzie rozprowadzała kalendarze, z których dochód jest przeznaczony na żywność i leki dla domu dziecka w Kapszagaj w Kazachstanie.
 • Zachęcamy do udziału w katechezach neokatechumenalnych, które odbywają się w Katedrze w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19.15. Katechezy, prowadzone pod kierunkiem Księdza Biskupa Legnickiego, pomagają w ożywieniu wiary, uczynieniu jej bardziej autentyczną, a przede wszystkim uczą prawdziwie chrześcijańskiego życia. Zapraszamy.
 • Nabożeństwa różańcowe odbywają się w Katedrze codziennie o godz. 17.30.
 • W tym tygodniu, w poniedziałek (22.10.), wspominamy w liturgii św. Jana Pawła. Z tej okazji jutro po każdej Mszy św. odbędzie się modlitwa w kaplicy Świętego Papieża, przy Jego relikwiach.
 • Poniedziałek to także 22 dzień miesiąca. Zatem o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity, które połączymy z modlitwą różańcową. Po nabożeństwie sprawujemy Mszę św. w intencjach polecanych przez wiernych za wstawiennictwem św. Rity.
 • Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom duchowym wielu wiernych, także spoza parafii, co odczytujemy jako owoc peregrynacji figury św. Michała Archanioła, podejmujemy w Katedrze rozwijanie tzw. „pobożności anielskiej” i w związku z tym zapraszamy w najbliższy piątek – 26 października – o godz. 18.30 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną
  św. Michała Archanioła oraz modlitwę wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem. Po nabożeństwie zainteresowanym podamy także informacje o możliwości przystąpienia do Rycerstwa św. Michała Archanioła i o przyjęciu szkaplerza św. Michała.
 • W naszej parafii rozpoczynamy kurs przygotowawczy dla psałterzystów, którzy będą śpiewać psalmy podczas liturgii. Do udziału w kursie zapraszamy wszystkich parafian bez względu na wiek i płeć, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Jedyny wymóg to umiejętność śpiewu. Pierwsze spotkanie odbędzie się
  w najbliższą sobotę w domu parafialnym od godz. 15.00.

SPOTKANIA WSPÓLNOT:

 • W najbliższą środę o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie zelatorek wspólnoty Żywego Różańca.
 • Mężczyzn św. Józefa (a także wszystkich innych Panów zainteresowanych wspólnotą) zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne, które odbędzie się w najbliższą niedzielę (28.10.) w domu parafialnym o 19.30. Spotkanie jest poprzedzone udziałem w wieczornej Mszy św. Temat spotkanie brzmi: „Bóg żyje?…w poszukiwaniu żywego Boga”.
 • Spotkania dla Służby Liturgicznej:
  • ministranci młodsi i kandydaci – wtorek i środę o 17.00 w Katedrze.
  • ministranci starsi i lektorzy – wtorek o 19.15
 • Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Na kolejne zapraszamy do domu parafialnego, w najbliższą sobotę również o 10.30.
 • W ramach przygotowania do I Komunii Św., zapraszamy rodziców dzieci klas II na spotkanie, które odbędzie się w Katedrze, w środę o 19.15.
 • Studentów oraz osoby młode (do 35 roku życia) zapraszamy na kolejne spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego IKONA, w czwartek o 20.30. W tym tygodniu rozpoczynamy kurs „Odkrywanie życia”, który poprowadzi ks. Robert. To, czego najbardziej pragniemy w życiu, kształtuje nasze skłonności, wpływa na podejmowane decyzje, a w ostatecznym rozrachunku na nasze przeznaczenie. Siedem spotkań kursu pozwala odkryć, po co tak naprawdę żyjemy oraz pokazuje, jak w Chrystusie Bóg zaspokaja nasze najgłębsze pragnienie szczęścia.
 • W ramach duszpasterstwa KADOSZ zapraszamymłodzież napiątkowe spotkanie o godz. 19.30. które będzie uwielbieniem Najświętszego Sakramentuw kaplicy domu parafialnego. Po adoracji spotkanie integracyjnepoprzez grę w planszówki.
 • W listopadzie, o godz. 17.30 tradycyjnie odbywać się będą nabożeństwa za zmarłych. Kartki wypominkowe są już do odebrania przy wyjściu z kościoła przy ołtarzu św. Antoniego.
 • Jest już księga intencji mszalnych na rok 2019. Wszystkich, którzy rezerwowali terminy Mszy św. lub ślubów na przyszły rok, prosimy koniecznie o ich potwierdzenie w zakrystii lub kancelarii.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć