Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Zwykłą

Dnia 31 stycznia przypada X rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Marka Mendyka.Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się w najbliższy czwartek
w kościele Matki Bożej Królowej Polski o godz. 12.00.

W Katedrze, także o 12.00 w tym dniu, będzie sprawowana Msza św. w intencji czcigodnego Jubilata, którego polecamy serdecznym modlitwom.

_____________________________________________________________________

 • W najbliższą sobotę (2.02.) obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego/dawniej Matki Bożej Gromnicznej/. Na Msze św. z poświęceniem gromnic zapraszamy do Katedry o 9.00, 12.00 i 18.30.
 • Dzień 2 lutego, to dzień Życia Konsekrowanego, czyli szczególne święto sióstr zakonnych, zakonników, pustelników, dziewic i wdów konsekrowanych oraz członków instytutów świeckich. W związku z powyższym w najbliższą sobotę przybędą do Katedry Osoby Konsekrowane z całej Diecezji, by uczestniczyć we Mszy św. o g. 12.00, pod przewodnictwem Biskupa Seniora Stefan Cichego
 • Jak co roku, w tym dniu, przy wyjściu z kościoła, będzie można złożyć ofiarę do puszek, na pomoc siostrom zakonnym z zakonów kontemplacyjnych, czyli takich, które nie opuszczają murów klasztornych, poświęcając się modlitwie za cały świat i żyją z jałmużny. Serdecznie dziękujemy w ich imieniu za wsparcie.
 • Z racji przypadającej w tym tygodniu I soboty miesiąca, jak zwykle o 9.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, zgodnie z fatimskim przesłaniem.
 • W najbliższy I piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.30.
 • Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa i rozpocznie się jak zwykle Mszą św. o godz. 18.30.
 • W tym tygodniu (29.01.) przypada ostatni wtorek miesiąca, w związku z tym po Mszy św. wieczornej, o 19.15, odbędzie się nabożeństwo anielskie, które jest duchowym owocem peregrynacji Figury św. Michała Archanioła. Nabożeństwo połączone jest z modlitwą przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie
  i uwolnienie. Serdecznie zapraszamy.
 • Zakończyła się wizyta duszpasterska w domach naszych Parafian. Wszystkim, którzy przyjęli księdza „po kolędzie” wyrażamy serdeczne podziękowanie. Niech błogosławieństwo, którego udzielił duszpasterz, obfituje Bożą łaską w Państwa domach i rodzinach. Dziękujemy także za wspólną modlitwę i okazywaną na różne sposoby życzliwość.
 • Diakon Michał Kamiński, kończy dzisiaj praktykę duszpasterską w naszej parafii i rozpoczyna bezpośrednie przygotowanie do święceń prezbiteratu, planowane na 25 maja. Diakonowi dziękujmy za pomoc duszpasterską i prosimy o modlitwę w Jego intencji.
 • Chórowi katedralnemu i zespołowi Cantus Mirabilis oraz ich dyrygentom dziękujemy za piękny koncert kolęd i pastorałek, którego mogliśmy wysłuchać w ubiegłą niedzielę.
 • Wszystkim, którzy rozpoczynają ferie zimowe, zwłaszcza dzieciom i młodzieży życzymy udanego wypoczynku, pod opieką św. Aniołów Stróżów.
 • Parafialny Zespół Charytatywny będzie wydawał żywność osobom objętym pomocą charytatywną w najbliższy czwartek od 16.00 do 17.00 w punkcie przy domu parafialnym.

 

ZAPROSZENIE DO MODLITWY:

 • W Sanktuarium św. Jacka w Legnicy trwa nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu (dzień i noc). Tamtejsze duszpasterstwo zaprasza do włączenia się
  w dyżury adoracyjne. Bliższe informacje na plakacie lub w zakrystii.
 • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza do modlitwy w obronie nienarodzonych, w ramach akcji modlitewnej „40 dni dla życia”, która polega na nieprzerwanej modlitwie od Środy Popielcowej (06.03.) do Niedzieli Palmowej (14.04.). Każdy kto chciałby włączyć się w te modlitwę, winien zadeklarować jedną godzinę modlitwy w tej intencji w określonym przez siebie dniu. Deklaracje są przyjmowane pod numerem telefonu 513 129 362 (od poniedziałku do piątku od 8.00 do 15.00). Bliższe informacje na stronie internetowej www.ksm.legnica.pl, na plakacie i w zakrystii. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w tę inicjatywę młodzieży.
udostępnij