Ogłoszenia duszpasterskie na 31. Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 31. Niedzielę Zwykłą

INFORMACJE DOTYCZĄCE OBCHODÓW ŚWIĘTA NARODOWEGO:

W najbliższą niedzielę (11.XI.) przypada Święto Narodowe i 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości. My chrześcijanie wyrażamy swój patriotyzm także, a może przede wszystkim, poprzez modlitwę za Ojczyznę. W związku z tym, przygotowując się do obchodów narodowego jubileuszu, od dzisiaj przez cały tydzień, po każdej Mszy św. będziemy odmawiać modlitwę za Ojczyznę i śpiewać suplikacje.

W ramach obchodów tegorocznego święta narodowego, w najbliższy piątek, o godz. 18.30 będziemy sprawować w Katedrze Mszę św. za wszystkich, którzy kiedykolwiek oddali życie za Polskę lub polegli na wojnach w obronie Ojczyzny; będziemy wspominać wszystkich polskich męczenników. Po Mszy św. na placu przed Katedrą zapalimy symboliczne znicze ku ich czci.

Główna uroczysta Msza św. za Ojczyznę sprawowana będzie w Katedrze przez Księdza Biskupa Legnickiego w najbliższą niedzielę o godz. 13.00. Na tę Mszę św. zostali zaproszeni Parlamentarzyści, Władze Miejskie, poczty sztandarowe organizacji społecznych i patriotycznych, księża Proboszczowie legnickich parafii, a przede wszystkim wszyscy Legniczanie. 

Ksiądz Proboszcza Katedry dołącza się do tego zaproszenia, zachęcając zwłaszcza Parafian katedralnych do modlitwy za Ojczyznę i do udziału we Mszy św. w piątek, a zwłaszcza w niedzielę.

Dodatkowo, w sobotę 10. Listopada, Centrum Spotkań im. Jana Pawła II przy parafii Matki Bożej Królowej Polski zaprasza na bal Niepodległości. Początek godz. 19.45.

___________________________________________________

 

 • Na nabożeństwa wypominkowe zapraszamy do Katedry codziennie o godz. 17.30, zgodnie z planem podanym na odwrocie kartek wypominkowych.
 • Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o 13.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
 • W piątek przypada Święto Rocznicy Poświęcenia rzymskiej Bazyliki na Lateranie, która jest Katedrą Biskupa Rzymu, czyli Papieża i Matką wszystkich kościołów świata.
 • W najbliższą niedzielę (II miesiąca) sprawujemy dodatkowo o 16.00 Mszę św. w klasycznym rycie rzymskim.
 • Przypominamy, że w naszej parafii trwają katechezy neokatechumenalne, które odbywają się w Katedrze w poniedziałki i czwartki o 19.15. Są one dobrą okazją, by pobudzić swoją wiarę i uczynić ją bardziej autentyczną. Ponownie serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału.
 • W tym tygodniu zapraszamy na kolejną adorację Najświętszego Sakramentu dla rodzin i grupy modlitewnej, czyli „Spotkanie przy Sercu Jezusa“. Ponieważ w czwartki głoszone są w Katedrze katechezy drogi neokatechumanalnej, dlatego na adorację zapraszamy nie w II czwartek, jak zwykle, ale w najbliższą środę, czyli 7 listopada o 19.15. Zapraszamy także wszystkich, którzy pragną duchowo odpocząć. Adoracja złączona jest z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 • Zbiórki dla ministrantów młodszych i kandydatów odbędą się we wtorek i w środę o godz. 17.00 w Katedrze, a dla ministrantów starszych i lektorów we wtorek o 19.15
 • Rodziców uczniów klas 6 szkoły podstawowej, którzy zgłosili swoje dzieci na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.30 w domu parafialnym przy ul. św. Piotra 2a.
 • W czwartek Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na spotkanie biblijne pt. „Ofiara Abrahama”, które poprowadzi ks. dr Piotr Kot. Rozpoczęcie o godz. 20.30. 
 • W sobotę o 10.30, do domu parafialnego zapraszamy dzieci na kolejne spotkanie „Oazy Dzieci Bożych”.
 • Wyremontowana kaplica pod wieżą jest otwarta i można ją oglądać. Przygotowujemy się teraz do odnowienia podłogi i wyposażenia liturgicznego. Dziękujemy tym, którzy pamiętają o II niedzieli miesiąca, tzw. inwestycyjnej.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć