Ogłoszenia ma 28. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia ma 28. Niedzielę zwykłą

W naszej parafii trwają rekolekcje pod hasłem: „Wróćcie do domu…” – rekolekcje w nieco odmiennej formie niż tradycyjne, niemiej jednak jest to czas szczególnego słuchania Słowa Bożego i intensywnej modlitwy za całą naszą wspólnotę parafialną. Tydzień temu patrzyliśmy na kościół jako dom rodzinny. Dzisiaj i przez cały tydzień gromadzimy się wokół Maryi, naszej Matki i Orędowniczki, a towarzyszy nam zaproszony Gość, ks. Franciszek Molski, proboszcz ze Zgorzelca i Kanonik Kapituły. Za tydzień, ks. Tomasz Metelica, ojciec duchowny w Seminarium, zaprosi nas do Stołu, jakim jest ołtarz i leżący na nim święty Pokarm – Eucharystia.

Dokładny plan tych październikowych dni jest umieszczony na plakatach i ulotkach, które można zabrać przy wyjściu z Katedry. Zapraszamy wszystkich do udziału. Homilie z poszczególnych niedziel można odsłuchać na stronie internetowej Katedry. 

***

W najbliższy wtorek 13.X, przypada dzień fatimski. O godz. 18.30 sprawujemy Mszę św. za wstawiennictwem Matki Bożej, w intencjach zbiorowych (intencje można składać do skrzynki przy ołtarzu św. Antoniego). Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo fatimskie, ostatnie w tym roku, dlatego na różaniec we wtorek zapraszamy nie jak zwykle o 17.30, ale po Mszy św. wieczornej. Podczas nabożeństwa ponowimy akt oddania Niepokalanemu Sercu naszej parafii, jaki miał miejsce 13 października 2017, w stulecie objawień fatimskich. Planowana procesja fatimska z figurą Matki Bożej nie odbędzie się, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne.

***

W środę (14.X.) obchodzimy Dzień Nauczyciela. Wszystkim pedagogom, wychowawcom, katechetom, nauczycielom i pracownikom szkoły składamy najlepsze życzenia i podziękowania za ofiarną pracę, zwłaszcza w tym trudnym dla wszystkich czasie. W intencji Państwa będziemy się modlić zwłaszcza podczas różańca i Mszy św. wieczornej w najbliższą środę.

***

W czwartek (15.X.) obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Wszystkich rodziców, którzy przeżyli śmierć swoich dzieci, będziemy wspierać modlitwą podczas Mszy św. wieczornej w tym dniu.

***

Natomiast w piątek, w ramach trwających rekolekcji, pragniemy towarzyszyć szczególną modlitwą wszystkim chorym i starszym wiekiem naszym Parafianom. W tym dniu będziemy się modlić za chorych zwłaszcza podczas różańca i Mszy św. wieczornej. Gdyby ktoś pragnął przyjąć sakrament namaszczenia, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie, przynajmniej w przeddzień.

***

W tym tygodniu 16 października, obchodzimy Uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej, która przebywała także w Legnicy i tu przeżyła śmierć swojego syna, Henryka Pobożnego na Legnickim Polu, gdzie teraz znajduje się tam Jej Sanktuarium i bazylika.

***

Dzisiaj o 16.00 sprawujemy w Katedrze Mszę św. w klasycznym rycie rzymskim, czyli trydencką.

***

Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj, w kiosku parafialnym, można złożyć ofiarę na pomoc w kształceniu zdolnej młodzieży polskiej z rodzin niezamożnych i małych środowisk. Dziękujemy za wsparcie Funduszu Dzieła Nowego Tysiąclecia.

***

Od 10 do 18 października trwają XII Legnickie Dni Chrześcijańskie. Dokładny plan wydarzeń tych dni znajdziemy na plakacie.

***

Spotkanie przygotowawcze do bierzmowania dla uczniów klas VII odbędzie się w Katedrze w poniedziałek o 19.15.

***

Młodzież poszukującą Boga, pragnącą pogłębić swoją wiarę zapraszamy na spotkania ruchu Światło-Życie w każdy piątek o godzinie 19.15 natomiast dzieci zapraszamy na spotkania Oazy dzieci Bożych w soboty o godz. 10.30. Spotkania odbywają się w domu parafialnym.

***

Informacja dla narzeczonych: od 19 do 23 października, w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski, na Osiedlu Kopernik, odbędzie się jesienna edycja kursu przedmałżeńskiego. Zgłoszenia można kierować mailowo lub telefonicznie. Adres e-mail i numer telefonu podany w gablotach informacyjnych.

***

Zainteresowani otrzymywaniem pomocy materialnej za pośrednictwem naszej parafii winni najpierw otrzymać odpowiednie poświadczenie z MOPS-u, a następnie złożyć je w tym tygodniu w kiosku parafialnym od wtorku do piątku w godz. 11.00 do 12.00 a w niedzielę od 8.00 do 13.00.

 

 

udostępnij

Warto również zobaczyć