Ogłoszenia na 1. Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia na 1. Niedzielę Adwentu

Wraz Adwentem rozpoczynamy w Polsce realizację drugiej części programu duszpasterskiego, pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy””. Zatem praca duszpasterska w najbliższym roku, w dalszym ciągu będzie się koncentrowała na przypomnieniu prawdy o realnej obecności Chrystusa w Eucharystii i zachęcie do świadomego i pełnego uczestnictwa we Mszy św.

 ****

Na roraty zapraszamy młodzież, studentów i dorosłych o godz. 6.30, a dzieci o godz. 17.00. Podczas tegorocznych porannych rorat zostanie podjęty temat: „Podróż do Emaus”, w nawiązaniu do tematu programu duszpasterskiego. Ze względu na trwające ciągle zagrożenie pandemiczne, nie będzie spotkań przy kawie po roratach.

 ****

Przypominamy, że w okresie Adwentu będzie niewielka zmiana w odprawianiu Mszy św. Od poniedziałku do piątku, Msza św. wieczorna będzie sprawowana jedynie o 17.00, zatem nie będzie Mszy o 18.30; w soboty i niedziele bez zmian, czyli wieczorna o 18.30.

 ****

Ze względu na obowiązujące obostrzenia epidemiczne w tym roku wyjątkowo nie będzie wyznaczonego jednego dnia na spowiedź przedświąteczną, ale prosimy korzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. w ciągu całego okresu adwentu.

 ****

Dzisiaj o 18.00 zapraszamy na nieszpory.

 ****

Jutro obchodzimy święto Apostoła Andrzeja, brata św. Piotra. Wieczorna Msza św. ofiarowana jest za zmarłych parafian w ostatnim miesiącu
i polecanych przez wiernych w intencji zbiorowej

 ****

W najbliższy I czwartek miesiąca zapraszamy do Katedry na Godzinę świętą, czyli czuwanie z Chrystusem i adorację od godz. 23.00 do północy.

 ****

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca; dodatkowa okazja do spowiedzi od 16.00 do 17.00.

 ****

W I sobotę miesiąca o 9.00 zapraszamy jak zwykle na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

 ****

Zgodnie z zapowiedzią za chwilę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Będzie je można nabywać w zakrystii. Do opłatków dołączony jest list do Parafian, który prosimy przyjąć. Ofiary składane z tej okazji są w całości przeznaczone utrzymanie Katedry i przygotowania przedświąteczne ze względu na mocno zmniejszoną tacę niedzielną.

 ****

Czas przedświąteczny mobilizuje wielu ludzi do miłosiernej pomocy innym. W związku z tym:

– jak co roku do kupienia są już świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z rodzin ubogich.

– nasza parafia przygotowuje się do pomocy przedświątecznej ubogim rodzinom. W związku z tym, w zakrystii lub kiosku przykościelnym można składać trwałe produkty żywnościowe na ten cel.

– w najbliższą niedzielę w całej Polsce odbędzie się coroczna zbiórka pieniężna na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

– od dzisiaj ministranci będą rozprowadzali bombki na choinkę i sianko na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dofinansowanie działalności grup dziecięcych i młodzieżowych przy naszej parafii.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć