Ogłoszenia na 1. Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia na 1. Niedzielę Adwentu

– Wraz Adwentem rozpoczynamy w Polsce realizację nowego programu duszpasterskiego, pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Zatem praca duszpasterska w najbliższym roku będzie się koncentrowała na przypomnieniu prawdy o realnej obecności Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i na odnowieniu pobożności eucharystycznej.

– Na roraty zapraszamy młodzież, studentów i dorosłych o godz. 6.30, a dzieci o godz. 17.00. Podczas tegorocznych porannych rorat zostanie podjęty temat: „Podróż do Serca”, w nawiązaniu do tematu nowego programu duszpasterskiego. Poranne Roraty będą się kończyć spotkaniem przy kawie w domu parafialnym.

– Przypominamy, że w okresie Adwentu będzie niewielka zmiana w odprawianiu Mszy św. Od poniedziałku do piątku, Msza św. wieczorna będzie sprawowana jedynie o 17.00, zatem nie będzie Mszy o 18.30; w soboty i niedziele bez zmian, czyli wieczorna o 18.30.

– Już dzisiaj pragniemy poinformować, że spowiedź adwentową w Katedrze zaplanowaliśmy w poniedziałek 23 grudnia.

– W przyszłą niedzielę (8.XII) obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Podczas Mszy św. o 13.00 odbędzie się obrzęd obłóczyn jednego alumna naszego Seminarium.

– Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory

– Jutro o 18.30 zostanie udzielony w Katedrze sakrament bierzmowania osobom dorosłym z terenu diecezji.

– W najbliższą niedzielę o 16.00 sprawujemy dodatkową Mszę św. w rycie trydenckim.

– W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca; dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.30.

– W najbliższą I sobotę miesiąca o 9.00 zapraszamy jak zwykle na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

– Zrodziła się inicjatywa odprawiania dodatkowej Mszy św. niedzielnej dla najmłodszych dzieci, które jeszcze nie chodzą do szkoły i ich rodziców. Mszę św. moglibyśmy sprawować w sali domu parafialnego. Jeżeli rodzice widzą taką potrzebę, to prosimy zgłosić to ks. proboszczowi.

Duszpasterstwo Akademickie zaprasza w czwartek o godz. 20.30 na spotkanie biblijne, które poprowadzi ks. dr Piotr Kot. Tym razem podczas spotkanie poznamy postacie Adama i Ewy, co pomoże nam zrozumieć istotę grzechu pierworodnego, oraz rozróżnienie między grzechem ciężkim a tzw. lekkim.

– Zgodnie z zapowiedzią za chwilę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Będzie je można nabywać w zakrystii. Ofiary składane z tej okazji, przeznaczone są w tym roku na dalszą renowację ambony. Pierwszy etap jest już widoczny. Ambona nabiera pierwotnego blasku. Serdecznie dziękujemy za pomoc materialną na renowację tego katedralnego zabytku. Dziękujemy także tym z Państwa, którzy już ofiarnie wsparli prace renowacyjne.

– Czas przedświąteczny mobilizuje wielu ludzi do miłosiernej pomocy innym. W związku z tym:

– jak co roku do kupienia są już świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z rodzin ubogich.

– nasza parafia przygotowuje się do pomocy przedświątecznej ubogim rodzinom. W związku z tym, w zakrystii lub kiosku przykościelnym można składać trwałe produkty żywnościowe na ten cel.

– W najbliższą niedzielę w całej Polsce odbędzie się coroczna zbiórka pieniężna na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

– Od dzisiaj służba liturgiczna będzie rozprowadzać bombki na choinkę i sianko na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnego odpoczynku dla naszych ministrantów i lektorów. Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.

– Przy Katedrze powstał Chrześcijański Klub Filmowy, który we współpracy z kinem „Piast” w Legnicy, będzie sprowadzał ciekawe filmy o tematyce chrześcijańskiej lubi poruszające ważne tematy moralne. Inauguracja działalności Klubu odbędzie się w kinie „Piast” w najbliższą sobotę o 14.00, projekcją filmu pt. „Chleb z nieba”. Jest to pełna ciepła opowieść o darze jaki otrzymała para bezdomnych ludzi, którzy na śmietniku znaleźli niemowlę – małego radosnego chłopca. Okaże się, że dziecko jest widoczne tylko dla niektórych ludzi. Kim jest chłopiec i dlaczego widzą tylko niektórzy…? Wyjaśni to fabuła filmu, który warto zobaczyć, zwłaszcza w czasie rozpoczętego Adwentu. Zapraszamy do obejrzenia tego filmu.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć