Ogłoszenia na 1. Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia na 1. Niedzielę Wielkiego Postu

Jak zwykle w Wielkim Poście zapraszamy do Katedry na nabożeństwa pasyjne:

Gorzkie Żale – w niedzielę o 17.30 z kazaniem pasyjnym

Droga Krzyżowa – w piątek dla dorosłych i młodzieży o 11.30 i 18.00, dla dzieci o 17.00

***

W tym roku pragniemy zaproponować także jeszcze jedno nabożeństwo pasyjne, które można odprawiać prywatnie niezależnie od miejsca przebywania i czasu. Jest to modlitwa nazywana Zegarem Męki Pańskiej i polega na towarzyszeniu Jezusowi w konkretnych wydarzenia Męki od 18.00 w każdy czwartek do 19.00 w piątek. Można wybrać sobie tylko jedną godzinę. Tradycja ta jest bardzo stara i pochodzi z XIV w. Intencją modlitwy jest przede wszystkim wynagradzanie Najświętszemu Sercu Jezusa, ale można także modlić się i czuwać w swoich intencjach. Dokładne informacje znajdziemy w gablocie, na stronie internetowej Katedry oraz na ulotkach przy wyjściu. Zachęcamy także do zgłoszenia swojego udziału w tym nabożeństwie, tworząc w ten sposób wspólnotę czuwania. Szczegóły >>TUTAJ<<

***

W środę (4.03.) przypada święto św. Kazimierza Królewicza.

***

Z okazji przypadającego w tym tygodniu I czwartku miesiąca przypominamy o możliwości adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej codziennie od Mszy św. porannej do wieczornej.

***

W I piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.30.

***

W najbliższą I sobotę miesiąca zapraszamy o 9.00 na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny zgodnie z fatimskim przesłaniem.

***

W sobotę o godz. 12.00 sprawowana będzie Msza św. za ś.p. Biskupa Tadeusza Rybaka, z okazji przypadającej III rocznicy Jego śmierci. Prosimy o modlitwę w intencji Pierwszego Biskupa Legnickiego.

***

W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 sprawujemy Mszę św. w klasycznym rycie rzymskim, czyli tzw. Trydencką.

***

Za tydzień zapraszamy, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, na akademicką Mszę Św. o godz. 20.00 w intencji wyboru dobrego męża, dobrej żony oraz o uświęcenie małżonków.

***

Spotkania formacyjne przygotowujące młodzież do bierzmowania odbędą się w tym tygodniu w sali domu parafialnego w następującym porządku:

– Kl. VI A i C SP nr 10 – wtorek g. 16.00

– Kl. VI B i D SP nr 10 oraz uczniowie kl. VI z innych szkół – wtorek g. 17.00

– Kl. VII A i C SP 10 – poniedziałek g. 16.00

– Kl. VII B oraz uczniowie kl. VII z innych szkół – poniedziałek g. 17.00

– Kl. I szkół średnich po gimnazjum – poniedziałek g. 19.30

***

Rodziców dzieci pierwszokomunijnych z klas III zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w przyszły poniedziałek (9.03.) w Katedrze o godz. 19.15.

***

Informacja dla narzeczonych: od 9 do 13 marca, codziennie od 19.00 do 21.00 w parafii Matki Bożej Królowej Polski na Oś. Kopernik odbędzie się kurs przedmałżeński. Zgłoszenia przyjmuje tamtejsza parafia.

***

Duszpasterstwo akademickie zaprasza na kolejne biblijne spotkanie z cyklu SŁOWO, które poprowadzi ks. dr Piotr Kot, w czwartek o g. 20.30

***

Spotkania Oazy Dzieci Bożych wznawiamy od najbliższej soboty o g. 10.30.

***

W poniedziałek wybieramy się z grupą parafialną do kina Piast, o godz. 16.15 na projekcję filmu pt. „Najświętsze Serce”. Zachęcamy do obejrzenia tego filmu.

***

INFORMACJA O ŚMIERCI KS. PIOTRA DĘBSKIEGO

Ze smutkiem, ale w nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że w piątek 28 lutego, po długiej chorobie, zmarł śp. ks. kan.  Piotr Dębski, który w latach 2006 – 2010 był rezydentem w naszej parafii i pomagał w duszpasterstwie.

Pogrzeb zmarłego kapłana odbędzie się w środę 4 marca, o godz. 11.30 w parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze – Cieplicach.

Dokładniejsze informacje znajdziemy na klepsydrze. Zmarłego kapłana polecamy modlitwo całej parafii.

 Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć