Ogłoszenia na 1. Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia na 1. Niedzielę Wielkiego Postu

Jak zwykle w Wielkim Poście zapraszamy do Katedry na nabożeństwa pasyjne:

– Gorzkie Żale – w niedzielę o 17.30 z kazaniem pasyjnym

– Droga Krzyżowa – w piątek dla dorosłych i młodzieży o 11.30 i 18.00, dla dzieci o 17.00

 ****

W najbliższy poniedziałek (22 dzień miesiąca), o 18.00, czyli przed Mszą św. odbędzie się nabożeństwo do św. Rity, a w najbliższy wtorek (ostatni miesiąca) o 19.15, czyli po Mszy wieczornej zapraszamy na nabożeństwo anielskie połączone z modlitwą wstawiennicza o uwolnienie.

****

Jutro (22.02.) obchodzimy święto Katedry św. Apostoła Piotra, Patrona naszej Katedry, czyli święto urzędu nauczycielskiego papieża. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o modlitwie za Ojca Św. Franciszka.

****

Od najbliższej soboty pragniemy wznowić nabożeństwa do Matki Bożej Strażniczki Naszej Nadziei, związane z czczonym w naszej Katedrze od 75 lat Obrazem Matki Bożej z Nadwórnej. Obraz pochodzi z I poł XVII w. i od wieku XVIII uznawany był za obraz łaskami słynący. Na nabożeństwo zapraszamy raz w miesiącu, w IV sobotę miesiąca (zatem najbliższą), o godz. 9.00.

****

Wielki Post to szczególny czas podejmowania dzieł miłosierdzia. Nasza parafia przygotowuje się do organizowania pomocy żywnościowej na święta dla rodzin ubogich. Będziemy wdzięczni za przekazywanie trwałych produktów żywnościowych na ten cel. Do skarbony z napisem „Jałmużna Wielkopostna”, znajdującej się pod chórem, można składać środki pieniężne również na ten cel.

****

Ponadto w najbliższą niedzielę w całej Polsce, jak co roku zbierane będą ofiary na pomoc misjonarzom. To dzieło pomocy „Ad Gentes” Komisji Episkopatu Polski ds. Misji wspiera polskie misjonarki i misjonarzy w dziełach ewangelizacyjnych, medycznych, charytatywnych i edukacyjnych. Dzięki tym środkom finansowym misjonarze budują kościoły i kaplice, wyposażają sale katechetyczne i świetlice dla dzieci, kształcą katechistów, prowadzą ośrodki zdrowia i szpitale, opiekują się starcami i niepełnosprawnymi w hospicjach
i schroniskach. Dzieło wspiera również edukację dzieci i młodzieży
w przedszkolach, szkołach i sierocińcach. Wraz z misjonarzami dzieło to walczy z głodem i niedożywieniem wśród mieszkańców Afryki. Azji i Oceanii. Pomaga matkom samotnie wychowującym dzieci w zdobyciu zawodu. Ofiary będzie można składać po Mszy św. do puszek.

****

Pojawił się pomysł zorganizowania tzw. ekstremalnej Drogi Krzyżowej dla mężczyzn. Nabożeństwo to planowane jest w terenie, poza Legnicą. Każdy z panów, który chciałby wziąć udział w tym nabożeństwie musi sobie zarezerwować czas od piątku po południu do soboty wieczorem. Planowany termin to 12/13 marca. Każdy, kto chciałby wziąć udział w takiej modlitwie proszony jest o kontakt z ks. Proboszczem.

****

Od najbliższego tygodnia przywracamy regularne urzędowanie kancelarii parafialnej. Będzie ona czynna w każdy czwartek od 15.30 do 17.00 i w soboty od 11.00 do 12.00.

****

Raz jeszcze ks. Proboszcz pragnie podziękować za pomoc finansową
w spłaceniu ostatnich wysokich rachunków za energię zużytkowaną
w Katedrze; dziękujemy za ofiary przekazywane bezpośrednio lub przelewem na konto parafialne. Bóg zapłać.

 

 

 

 

 

udostępnij